.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Kolejny przedstawiciel AK nagrodzony nagrodą „Człowiek Człowiekowi”

Po raz XVIII Kapituła nagrody „Człowiek Człowiekowi”  przyznała nagrody za szczególne osiągnięcia na polu działalności inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego. Uroczysta Gala wraz z wręczeniem statuetek odbyła się 26 kwietnia w auli Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein przy ul. Bułgarskiej 30 w Zielonej Górze.

Miło jest nam poinformować, że wśród wyróżnionych był pan Stanisław Samociak z Gorzowa Wlkp. O nagrodę wnioskował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP z Gorzowa Wlkp. W uzasadnieniu do przyznania nagrody prezes POAK - Anna Cetnar stwierdziła, że p. Stanisław był w 1998 r. założycielem ich Oddziału AK w parafii i jego prezesem do 2007 roku. Wykonywał różne prace fizyczne na rzecz parafii. Był założycielem grup modlitewnych oraz organizatorem pielgrzymek i spotkań z prelegentami. Zajął się redakcją gazetki parafialnej „Rodzina”. Ufundował tablicę pamiątkową z okazji Wielkiego Jubileuszu 2000 roku. Utworzył grupę doradców, którzy służyli darmową pomocą w rozwiązywaniu problemów prawnych, mieszkaniowych, urzędowych, edukacyjnych i socjalnych mieszkańców Gorzowa Wlkp. Zdobył uprawnienia przewodnika i od 2007 roku w ramach wolontariatu oprowadza grupy turystyczne w wieży katedralnej.
Serdecznie gratulujemy p. Stanisławowi!

Ryszard Furtak – sekretarz DIAK

Galeria zdjęć......

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 

Niebawem

Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze zaprasza

 

Polecamy

 

Kto jest online?

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

 

Bądź na bieżąco

 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.