.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

SPOTKANIA REJONOWE 2015/2016. Inauguracja w Głogowie

Kolejny już raz rozpoczynamy nasze akcyjne spotkania rejonowe. W bieżącej edycji zostały one zaplanowane na przełomie roku 2015/2016. Pragniemy nie tylko nieustannie pogłębiać nasze wzajemne relacje, ale również ukazać jak ważna jest jedność wspólnoty i podejmowanych działań.

Dziś apostolstwo świeckich oznacza przede wszystkim apostolstwo bycia zwykłym uczciwym, ale nade wszystko gorliwym obywatelem, który dając przykład moralnie spójnego życia nie boi się także mówić o swojej wierze w otoczeniu.  Poprzez swoje osobiste świadome chrześcijaństwo zmierzamy do tego, by odbudować częsty brak wzajemnego zaufania kapłanów i świeckich.

Podczas spotkań przybliżymy aktualny obraz Akcji Katolickiej w naszej diecezji, wspólne plany i zamierzenia. Zatrzymamy się nad formacją członka Akcji Katolickiej poprzez propozycję rekolekcji oraz spotkań realizowanych z pomocą materiałów formacyjnych. Zauważono potrzebę wprowadzenia do naszych spotkań elementów savoir vivre oraz public relations w kontekście działalności Akcji Katolickiej. Nade wszystko postaramy się jak najwięcej czasu poświęcić na wsłuchanie się w potrzeby podjęcia apostolskich wyzwań i włączenia się w realizację programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

Wśród tematów pierwszego spotkania rejonowego, które odbyło się 28 listopada 2015r. w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie przybliżano rozpoczęty synod diecezjalny, jego formę, przebieg prac oraz zaplanowane cele.  Zebrani przedstawiciele z głogowskich parafii oraz członkowie AK ze Wschowy oraz Nowej Soli wysłuchali informacji na temat rozpoczynającego się niebawem Nadzwyczajnego Świętego Roku Miłosierdzia Bożego. Sporo czasu poświęcono 1050 rocznicy Jubileuszu Chrztu Polski i zapowiedzianych z tym wydarzeń na szczeblu krajowym, diecezjalnym ale przede wszystkim parafialnym. Jednym z ostatnich poruszanych tematów był zakres włączenia się  przygotowywane Światowe Dni Młodzieży.

Wszystkich członków Akcji Katolickiej, kapłanów oraz wszystkich zainteresowanych Akcją Katolicką  zapraszam do udziału w zaplanowanych spotkaniach rejonowych. Niebawem pozostałe terminy spotkań. 

Urszula Furtak, Prezes DIAK

Galeria zdjęć:

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.