.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia w Świebodzinie

Przedstawiciele Oddziałów Akcji Katolickiej z: Jordanowa, Międzyrzecza i Świebodzina spotkali się na spotkaniu rejonowym 25 lutego w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. W Eucharystii na początku, ks. proboszcz Jan Romaniuk z radością powitał przybyłych członków AK oraz zaprosił wszystkich na późniejsze spotkanie z przedstawicielami Zarządu DIAK do parafialnej kawiarenki. Następnie przy kawie, herbacie i słodkich wypiekach omawialiśmy tematy związane z bieżącą działalnością AK oraz jej włączeniem się w życie Kościoła parafialnego, diecezjalnego oraz krajowego. Całość spotkania prowadziła prezes DIAK – Urszula Furtak.

Wykorzystując to, że spotkanie odbywało się w parafii gdzie główne drzwi do świątyni stanowią Bramę Miłosierdzia, zastanawialiśmy się między innymi jak w pełni przeżyć Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Przypomnieliśmy sobie wspólnie, że od grudnia 2015 r. decyzją Ojca św. Franciszka możemy uzyskać odpust zupełny pod pewnymi warunkami. Wierni powinni odbyć pielgrzymkę do jednego z wyznaczonych kościołów w Diecezji, być po sakramentalnej spowiedzi, przyjąć komunię św. i pomodlić się za Ojca św. W naszych sercach była wielka radość, że dane nam było skorzystać z tego zdroju łask! Ks. proboszcz podzielił się z nami uwagami na temat przygotowań do przyjęcia młodzieży przyjeżdżającej do naszej Diecezji na światowe Dni Młodzieży. Omawialiśmy też to, że mamy zamiar uczestniczyć w obchodach 1050-lecia Chrztu Polski, nie tylko w kwietniu w Poznaniu ale tez na pielgrzymce narodowej w Rzymie w październiku 2016 r. Po wyczerpaniu wszystkich tematów spotkania oraz obejrzeniu filmów na temat AK, ks. Jan przekazał każdemu z przybyłych materiały formacyjne z parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać za radość wspólnego przeżycia tego czasu!

Ryszard Furtak


 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.