.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

SPOTKANIA REJONOWE AKCJI KATOLICKIEJ 2008

SPOTKANIA REJONOWE AKCJI KATOLICKIEJ

    W dniach od 15 do 29 listopada odbyło się w naszej diecezji dziewięć spotkań rejonowych. Tegoroczne spotkania odbyły się: w parafii pw. Matki Kościoła w Kostrzynie dla rejonu Gorzów Wielkopolski, w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Łagowie Lubuskim dla rejonu Międzyrzecz, w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dychowie dla rejonu Krosno, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie dla rejonu Sulechów, w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu dla rejonu Żary, w parafii pw. Św. Barbary w Łęknicy dla rejonu Tuplice, w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Nowej Soli dla rejonu Wschowa, w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie dla rejonu Głogów oraz w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze dla rejonu Zielona Góra. Większość spotkań rozpoczęła się Mszą Św. Wszystkie łączył jeden założony program. Poprzez zatrzymanie się na istocie apostolstwa świeckich, omówiono wiele istotnych spraw, planów AK na rok 2009, wymianę doświadczeń. Pokazały one jak znacznie zmienił się obraz Akcji Katolickiej w mijającym roku. Niektóre Oddziały AK zaczerpnęły z bogactwa innych i znacznie ożywiły życie swoich parafii, ale niestety są i takie, które przeżywają trudności. Im szczególnie będzie potrzebna nasza pomoc, być może dobrą okazją do odnowienia działalności będzie wspólne spotkanie opłatkowe czy też już planowane kolejne rekolekcje. Wszystkim, którzy przygotowali poszczególne spotkania oraz tym, którzy wzięli w nich udział z głębi serca dziękuję!


Urszula Furtak
Prezes DIAK

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.