.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Komunikat Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Członkowie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, zebrani w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze, omówili najważniejsze bieżące zadania czekające nas w pracy na rzecz Kościoła. Poprzez Parafialne Oddziały, Akcja Katolicka włączy się w przygotowania i organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w naszej Diecezji i w Krakowie. W czasie obrad zapoznano się z przygotowaniami do II Kongresu naszego stowarzyszenia, który odbędzie się we wrześniu bieżącego roku w Krakowie. Przybliżono również  zbliżający się Synod Diecezjalny, którego celem przewodnim będzie „uczynić świeckich odpowiedzialnymi za Kościół”. Uczestniczący w spotkaniu J. E. ks. Biskup Tadeusz Lityński uwrażliwił nas na wiele tematów dotyczących sytuacji chrześcijan w Polsce i w świecie. Zwracając uwagę na powierzony Akcji Katolickiej mandat misyjny, życzył nam skutecznego i owocnego działania.

   Komunikat Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Galeria zdjęć:

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.