.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

DIECEZJALNE OBCHODY JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w świebodzińskim sanktuarium odbyły się diecezjalne obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.  Uroczystościom przewodniczył oraz homilię wygłosił bp Paweł Socha, w której mówił „Jezus staje przed Tobą jako pełen miłości Bóg. Nie żeby nad Tobą panować, tylko w Tobie i z Tobą zwyciężać zło. Zwyciężać szatana. Na tym polega Boże Miłosierdzie. Kiedy stajemy przed Nim w takiej postawie wówczas nie musimy się bać”. 

Podczas uroczystości wystawiono poczet sztandarowy Akcji Katolickiej, któremu towarzyszyli członkowie Akcji Katolickiej m.in. ze Świebodzina, Wschowy, Zbąszynka, Gorzowa Wlkp., Sulechowa, Krosna Odrz., Witnicy oraz Zielonej Góry wraz z ks. Asystentem Zbigniewem Samociakiem.

Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem Chrystusa Króla, skąd wyruszono w procesji do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy przeszli przez Bramę Miłosierdzia, po czym wzięli udział we Mszy Św. i odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólne świętowanie przedłużyła agapa na placu przykościelnym. Serdecznie dziękuję wszystkim członkom za podjęty trud obecności na diecezjalnym świętowaniu.

Urszula Furtak
Prezes DIAK

Galeria zdjęć:

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.