.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Nic o nas bez nas

 

Stara to prawda, ale ciągle aktualna i można by rzec, że w myśl tej zasady zostały zorganizowane w pierwszy weekend lipcowy, w Warszawie warsztaty medialne dla członków Akcji Katolickiej.

W dzisiejszym świecie nie do wyobrażenia jest już życie bez obecności i posługiwania się mediami elektronicznymi na co dzień. Wszelka komunikacja międzyludzka oparta od lat na piśmie drukowanym typu prasa, odezwy, książki, biuletyny lub radio i telewizja, powiększona została o internet i telefon komórkowy. Dziś dyskusja i przekaz informacyjny odbywają się na Facebooku i Twitterze, na wielu portalach społecznościowych i nie powinno na nich zabraknąć członków Akcji Katolickiej. Wychodzimy z założenia, że włączając się w aktywne życie nie tylko religijne, ale chcąc być obecnym w życiu swoich społeczności, każda diecezja winna mieć swojego rzecznika do kontaktów z mediami.

Stąd wyniknęła ogromna potrzeba, by przejść szkolenie w zakresie posługiwania się tymi wszystkimi współczesnymi narzędziami medialnymi.

W Warszawie spotkaliśmy się z kilkoma fachowcami parającymi się na co dzień zagadnieniami medioznawczymi, a także bezpośrednio się nimi posługującymi. Trudno tutaj relacjonować cały przebieg spotkania, bo zgodnie z zasłyszaną tam opinią fachowców – percepcja współczesnego człowieka jest „niecierpliwa”. Powinniśmy podawać informacje w sposób krótki, zwięzły i przejrzysty, unikać sprawozdań.

W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele kilkunastu diecezji, w tym Akcję Katolicką Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej reprezentowali Bożena Krukowska i Marek Witkowski.

B. Krukowska


 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.