.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Różaniec do granic z Akcją Katolicką

Akcja Katolicka naszej Diecezji także uczestniczyła w modlitewnej akcji „Różaniec do granic”. Modlitwa odbywała się, podobnie jak w całym kraju, w rejonach przygranicznych naszej Diecezji ale też w sanktuariach i kościołach oddalonych od granicy. W ramach ogólnopolskiej inicjatywy w święto Matki Bożej Różańcowej w pięciu kościołach stacyjnych naszej Diecezji została podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. Uczestnicy zgromadzili się w kościołach lub innych wyznaczonych miejscach o godz. 10.30, tam wysłuchali konferencji, uczestniczyli w Mszy św. o godz. 11.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przeszli lub przejechali do wyznaczonych stref modlitwy, w których o godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa. Z radością stwierdziliśmy wśród modlących się także osoby z Akcji Katolickiej. Na załączonych zdjęciach widzimy zaangażowanie naszych przedstawicieli, którym leżą na sercu sprawy naszej Ojczyzny.

 

Ryszard Furtak

Galeria zdjęć:

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.