.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Być Polakiem. Rozpoczynamy nowennę za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.

W najlepsze trwa walka z Kościołem, ostatnio kolejny raz, rozniecona poprzez ekrany kinowe. Naszym antidotum, ale też jako nasze oddanie i troskę o to co ojczyste, jest podjęcie nowenny przed zbliżającymi się rocznicami 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i inauguracji pontyfikatu oraz 1 rocznicy ustanowienia Św. Jana Pawła II - Papieża Patronem Akcji Katolickiej w Polsce, przypadającymi 22 października br. Podejmujemy ją przywołując nauczanie jednego z najwybitniejszych Polaków, Polskiego Papieża, syna polskiej ziemi Karola Wojtyły. Za jego wstawiennictwem, będziemy wypraszać łaski w 100 rocznicę odzyskania niepodległości Polski.

Dotarła do naszego Diecezjalnego Instytutu publikacja „Być Polakiem”, której I część to dziewięć refleksji, stanowiących formę nowenny. Na kolejne dni począwszy od 13 października proponujemy wypowiedzi Św. Jana Pawła II, połączone refleksją Asystenta Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej ks. dr Jana Bartoszka. Pierwszego dnia zatrzymamy się nad rozumieniem patriotyzmu do ojczystej ziemi, tematem drugiego dnia będzie „Chrystus jako klucz do zrozumienia dziejów narodu”, „Praca to znaczy człowiek” to temat dnia trzeciego. Czwarty przyniesie zatrzymanie nad „Szkołą jako kuźnią cnót społecznych”, piątego dnia będziemy próbować zrozumieć „Miłość rolnika do ziemi” i wypraszać dla niech potrzebne łaski. I dalej w kolejne dni nasza nowenna z tematami: „Trzeźwi ku niepodległej”, „Rodzina - podstawowa komórka narodu”, „Serce narodu bije w sercu Matki” po dzień ostatni i „Niepodległość jako trudny dar wolności”.

W załączeniu przekazujemy Państwu do wykorzystania I część publikacji z proponowaną nowenną, litanią do Św. Jana Pawła oraz Aktem oddania Akcji Katolickiej. Publikacja zostanie Państwu przekazana na najbliższej Radzie DIAK. 

Raz jeszcze zachęcam do podjęcia nowenny w naszych POAK.

Króluj nam Chryste!

Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

BYĆ POLAKIEM część I do odprawienia w formie nowenny

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.