.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

V PARAFIALNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W DYCHOWIE

Dnia 25. Stycznia 2015 r. o godzinie 15.00. w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Dychowie odbył się V Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Do konkursu zgłosiło się 10 młodych artystów, którzy zostali zakwalifikowani do 4 grup – przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz Gimnazjum. Każdy z uczestników przygotował 2 utwory – kolędę, pastorałkę lub popularny utwór związany z tematyką bożonarodzeniową.

Festiwal, Modlitwą do Bożego Miłosierdzia, rozpoczął Ksiądz Proboszcz Marek Kowal. Następnie wysłuchaliśmy przygotowanych przez dzieci utworów. Jury w składzie: Anna Kasprzyk, Marta Kołoszyc i Małgorzata Tumińska, ustaliło werdykt. W grupie najmłodszej przyznano dwie równorzędne nagrody, które otrzymały Zuzanna Kałuża i Zuzanna Łabędzka. W grupie drugiej zwyciężyła Oliwia Kilian, a drugie miejsce przypadło Paulinie Bochonos. W grupie trzeciej I miejsce wyśpiewała Kamila Kowalska, II – Nikola Sobala, a III – Natalia Bochonos. W grupie czwartej zwyciężyła Karolina Kilian, na drugim miejscu znalazła się Dorota Kula, a miejsce trzecie przypadło Norbertowi Kowalskiemu.

   Każdy z uczestników otrzymał nagrody za uczestnictwo w Festiwalu: dyplomy, słodycze i inne pamiątki od sponsorów. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Bobrowice, Gminę Dąbie, Nadleśnictwo Brzózka,  Firmę „Magnolia” z Lubska, Wiesława Leśko i DIAK Zielona Góra. Obecni na festiwalu sponsorzy – Pani Wójt Krystyna Bryszewska, Pani Prezes Urszula Furtak oraz Pan Wiesław Leśko wręczyli laureatom nagrody: MP4, filmy DVD z albumami i płyty CD o tematyce chrześcijańskiej, gry edukacyjne i śliczne figurki – aniołki.

Za pomoc w organizacji Festiwalu pragniemy serdecznie podziękować księdzu proboszczowi Markowi Kowalowi.

Zmarznięci artyści i publiczność mogli skorzystać z kawiarenki z gorącą herbatą i kawą oraz słodkimi smakołykami - przygotowanej przez nasz POAK na zapleczu Kościoła. Pomimo zimna, na Festiwal przybyło wielu miłośników wspólnego kolędowania, którzy zapełnili prawie cały kościół i gorąco oklaskiwali wykonawców. Było nam bardzo miło, że tylu parafian zechciało uczestniczyć w tym świątecznym koncercie, który - chyba można tak powiedzieć - stał się tradycją w naszej Parafii.

Anna Kasprzyk – Prezes POAK w Dychowie

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.