.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Uroczystość otwarcia ronda im. Jana Pawła II

Trzebiel ? niewielka miejscowość na mapie Polski. Województwo lubuskie, powiat żarski, parafia Trzebiel. Kilkaset dusz, które pragną wyrazić swoją wdzięczność Panu Bogu za dar życia Karola Wojtyły - dziś już Błogosławionego Jana Pawła II polskiego Papieża.

Jak dziękować? Jak dać wyraz dumie którą odczuwamy z pontyfikatu tak wspaniałego człowieka?

Tak wiele już powstało pomników, tak wiele napisano książek i wierszy. Najważniejsza jest jednak pamięć ta noszona w sercu i ta, która sprawia że nasze życie staje lepsze każdego dnia, która sprawia że my stajemy się lepsi dając tym samym świadectwo nauki Kościoła. Chcemy mieć jednak u siebie, w naszym małym Trzebielu skrawek ziemi, który będzie symbolem tej pamięci.

Pragnąc uhonorować Pontyfikat naszego Błogosławionego, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz z Księdzem Proboszczem Andrzejem Szkwarkiem zwrócił się z wnioskiem do Pana Wójta oraz Rady Gminy w Trzebielu, o rozważenie możliwości nadania imienia naszego Papieża skrzyżowaniu dróg: krajowej nr 12 oraz powiatowej nr 1108F, przebiegających w obrębie m. Trzebiel (rondo). Władze Gminy Trzebiel podejmując tę inicjatywę, przekazały ją do dalszego rozpatrzenia.

Propozycja nasza spotkała się z przychylnością ze strony osób kompetentnych do podjęcia decyzji w tej spawie i tak w dniu 16 października 2011 r. Ksiądz Proboszcz Andrzej Szkwarek poświecił nowe skrzyżowanie dróg. Następnie wraz z Wójtem Gminy Trzebiel Panem Markiem Iwlewem, Przewodniczącym Rady Gminy Trzebiel Panem Zbigniewem Kubiakiem oraz przedstawicielem Dyrekcji Dróg i Autostrad Panem Zdzisławem Morawskim, dokonali symbolicznego otwarcia nowego ronda nadając mu tym samym imię: JANA PAWŁA II

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, w której udział wzięli zaproszeni goście: Pani Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Urszula Furtak, Sekretarz DIAK Pan Ryszard Furtak, przedstawiciele władz gminy z Panem Wójtem Markiem Iwlewem na czele, Radni Gminy Trzebiel, przedstawiciel Dyrekcji Dróg i Autostrad Pan Zdzisław Morawski, poczet sztandarowy DIAK, przedstawiciele organizacji parafialnych oraz parafianie.  Po zakończonej uroczystości była możliwość rozmowy, wymiany myśli i spostrzeżeń.

Wioleta Wojtasiewicz
POAK Trzebiel

Galeria zdjęć:

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.