.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

XI - PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ " CECYLIADA"

"Św. Cecylio Patronko droga, pomóż nam śpiewem chwalić Boga"

W dniu 24-11-2011 o godzinie 1500 pod patronatem ?Gościa Niedzielnego", i Portalu zw.pl rozpoczął się dwudniowy XI - Przegląd Piosenki Religijnej "Cecyliada". Oficjalnego otwarcia dokonał Dyrektor CKiR Pan Piotr Chałupka oraz ks. Ziemowit Katulski, który słowami chorego ks. Prałata Zygmunta Zająca, powitał zgromadzoną widownię. Po odmówieniu ?Ojcze nasz? i błogosławieństwie konferansjerzy Dorota Sys i Michał Drobnik rozpoczęli prezentację zespołów. Jako pierwszy wystąpił chór ?Polonez? ze Wschowy, który rozpoczął pieśnią do Św. Cecylii? Kolejne zespoły prezentujące swój dorobek artystyczny to: Przedszkole Samorządowe nr 1-Skrzaty, Przedszkole Sióstr Salezjanek, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej, Promyki i Oratorium ze Wschowy. Z Boczowa przyjechały również Promyki, z Szlichtyngowej Beatynki,  Z Głogowa Armia Pana, Gaudium i Złoty Wiek, ze Starych Drzewiec grupa dzieci z Przedszkola Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Schola Wniebogłosy z Poznania, Schola Dobrych Wiadomości z Drzonkowa, z Długich starych chór Razem Raźniej, Zespół Wokalny z Zespołu Szkół Samorządowych  w Bobrowicach, Zespół wokalny Gimnazjum w Wąsoszu,  Chór ?Lutnia? z Siedlnicy, Cantate Deo ze Sławy, ?ŚDS-iaki? z Włoszakowic, chór Długie Stare-Lasocice, z Leszna ? chór męski WOX JOANNIS, Motylki, schola z par. św. Józefa, chór miejski Chopin, oraz 9 ? letni solista Wojtek Nachaj. W sumie przez scenę przewinęło się 25 zespołów (640 uczestników)

Więcej informacji oraz galerie zdjęć oraz video pod poniższymi linkami.

www.ak-wschowa.eu

www.zgg.gosc.pl/doc/1372267.Boze-slowa-i-dzwieki

www.zw.pl/pierwszy-dzien-xi-cecyliady-relacja-prosto-z-ckir

Opr. Tadeusz Apolinarski

foto ks. Ziemowit Katulski

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.