.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

PARAFIALNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

W niedzielę 17 stycznia 2016 r. o godzinie 14.30 rozpoczęło się kolejne spotkanie opłatkowe, zorganizowane przez Członków Akcji Katolickiej z parafii pw. św. St.  Biskupa i Męczennika we Wschowie. Od wielu lat organizujemy opłatek dla wszystkich grup parafialnych. Obecni byli między innymi: Przyjaciele Paradyża, Salezjanki, Apostolat Maryjny, członkowie Żywego Różańca i ministranci. Spotkanie odbyło się w sali parafialnej. Nasz skromny wkład to przygotowanie sali i poczęstunku dla gości. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. Prałat Zygmunt Zając-asystent AK, ks. Czesław i ks. Andrzej. Gości powitał ks. Prałat. Po modlitwie i poświęceniu opłatków składaliśmy sobie wzajemnie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem. Później przy akompaniamencie akordeonu, na którym przygrywał nasz organista, rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd. W serdecznych rozmowach, przy pysznym cieście i innych smakołykach, upłynął nam czas miłego spotkania. Wszystkim, którzy nam pomogli w organizacji, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Opr. Tadeusz Apolinarski


 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.