.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Wigilia w Połupinie 13.12.2014 r.

Młodzi podopieczni Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z parafii pw. Św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim, uczestniczyli wraz ze swoimi opiekunkami oraz zaproszonymi gośćmi w spotkaniu opłatkowym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przy wigilijnym stole restauracji „Pod Lwem” w Połupinie zasiedli: ks. proboszcz Zbigniew Samociak - asystent Oddziału AK, zastępca burmistrza Krosna Odrz. Grzegorz Garczyński, Bogumiła Kasperska ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, poprzedni burmistrz Krosna Odrz. Andrzej Chinalski z małżonką oraz przedstawiciele Zarządu władz diecezjalnych AK: prezes Urszula Furtak wraz z mężem. Wychowankowie świetlicy oraz zaproszeni goście po wysłuchaniu Pisma Świętego, nawiązującego do narodzin Jezusa, życzyli sobie wszystkiego co najlepsze łamiąc się opłatkiem. Następnie mogliśmy podziwiać występ młodych aktorów w bożonarodzeniowych jasełkach. Później, jak to na spotkaniach opłatkowych bywa, częstowano się pysznymi potrawami, przygotowanymi na wzór wieczerzy wigilijnej. Nie zabrakło prezentów od Urzędu Miasta i od Zarządu DIAK oraz wspólnego kolędowania. Podobne jak tegoroczne, spotkania opłatkowe dla wychowanków Świetlicy organizowane są przez członków AK z Krosna Odrzańskiego od wielu lat. Widać olbrzymią pracę i poświęcenie członków naszego stowarzyszenia pod przewodnictwem Teresy Nowak - prezesa POAK-u. Życzymy jeszcze raz wszystkim wielu łask od nowonarodzonego Jezusa!

R. Furtak – sekretarz DIAK


Galeria zdjęć

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.