.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Konkurs OJCZYZNO MA u Alberta

Po raz drugi dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11, w parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze uczestniczyły w konkursie wiedzy patriotyczno ? religijnej pt. ?Ojczyzno Ma?, organizowanej przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Tegoroczna edycja konkursu spotkała się z wyjątkowym zainteresowaniem uczniów.  Do pierwszego parafialnego etapu podeszło 24 uczestników.  W drodze testu wyłoniono 7 osobową grupę finałową. W jego wyniku okazało się doskonałe rozeznanie tematu. Niezbędna była dogrywka. Sześciu uczestników walczyło o jedno wolne miejsce w parafialnym finale. Prowadzący konkurs Ryszard Furtak z Akcji Katolickiej, zadał pytania znacznie trudniejsze, z którymi i tak zwycięzca doskonale sobie poradził.

Finał, do którego zasiadła najlepsza siódemka długo nie mógł  wyłonić zwycięzców. Wiedza tych młodych ludzi jest imponująca. Kiedy jedni mocno skupieni, wybierali prawidłowe odpowiedzi, pozostali ostro kibicowali!! Kciuki mocno za swoich podopiecznych trzymał ks. Czesław Grzelak. Pozostałe dzieci do konkursu przygotowywały również katechetki Jadwiga Jaworska oraz Alicja Gandurska. Wychowawcom i uczniom serdecznie gratulujemy. Naszą parafię w finale diecezjalno ? wojewódzkim reprezentować będą: zwycięzca parafialnego finału Ryszard Rosikiewicz,  Martyna Barańska,  która zajęła miejsce drugie oraz Karina Jabłońska, która uplasowała się na miejscu trzecim.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz słodki poczęstunek. Finaliści oprócz dyplomów jeszcze ciekawe nagrody. Pamiątkowe zdjęcia zakończyły parafialny etap ale jednocześnie wyznaczyły rozpoczęcie przygotowań do drugiego etapu, który zaplanowano na listopad 2011.

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.