.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Dzień Papieski 2013 w parafii p.w. Św. Alberta w Zielonej Górze "Jan Paweł II - Papież dialogu"

Wieczorem 12 października 2013 r. w Sali Jana Pawła II znajdującej się w budynku parafialnym parafii p.w. Św. Alberta w Zielonej Górze  odbyła się Wieczornica „Jan Paweł II – Papież dialogu” poświęcona dziełu i postaci Papieża Jana Pawła II. Podczas wieczornicy można było obejrzeć prezentację multimedialną, posłuchać utworów bliskich sercu naszemu Ojcu Świętemu oraz zgłębić papieskie nauczanie zawarte w tegorocznym haśle Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Papież dialogu”. „Zgłębianie papieskiego nauczania w tym obszarze, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga.” – podkreśla ks. Dariusz Kowalczyk w przygotowanej przez niego interpretacji hasła Dnia Papieskiego. Podczas spotkania temat tegorocznego Dnia pogłębiał dla uczestników ks. dr Grzegorz Chojnacki, który w swoich wypowiedziach ukazał rolę dialogu w różnych aspektach między religiami, między ludźmi, społecznościami zachęcając i ukazując jednocześnie jak ważny jest dialog, który prowadzony w mądry sposób może skutecznie doprowadzać do rozwiązywania konfliktów zarówno tych rodzinnych, jak i tych międzynarodowych.

 

W niedzielę natomiast tj. 13 października br. parafianie mogli zapoznać się z wystawą prac autorstwa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11, która była zaprezentowana w kościele parafialnym. Dzień Papieski w parafii pw. Św Alberta zakończył Apel Jasnogórski przy popiersiu Jana Pawła II.

Marcin Szczęsny

Fot. Ryszard Furtak

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.