.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Msza Św. w intencji Ojczyzny i rządzących w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej

Na 15.04.2018 r., Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zielonej Górze, zaprosił członków AK oraz sympatyków na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny i rządzących, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uczestniczyliśmy w Eucharystii z kapłanami – asystentami AK: ks. kan. Janem Pawlakiem z miejscowej parafii, ks. kan. Pawłem Tokarczykiem z Międzyrzecza i ks. kan. Zbigniewem Samociakiem z Krosna Odrzańskiego, w zabytkowej z XIV wieku kaplicy pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Winnicy. Po Mszy Św. członkowie AK zorganizowali spotkanie z agapą, wystąpieniem prezes KIAK – Urszulą Furtak oraz prelekcjami o roli Kościoła w odzyskaniu niepodległości i historii powstania AK w naszej Ojczyźnie. Prelegentami byli Mieszko Kamiński – prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego koła nr 5 w Zielonej Górze oraz prof. Wiesław Hładkiewicz z UZ Zielona Góra. Dziękujemy prezes POAK p. Danucie Tchurzewskiej oraz asystentowi parafialnemu – ks. kan. Janowi Pawlakowi za zorganizowanie spotkania, w którym przypomnieliśmy sobie, że osiem lat temu dokładnie w dniu katastrofy, w tej parafii odbyła się Rada DIAK.

Ryszard Furtak – sekretarz DIAK

Galeria zdjęć:

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.