.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Wieści z terenu - POAK Nowe Kramsko

Wieści z terenu

Na początku lipca Członkowie i Sympatycy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z Nowego Kramska spotkali się w pięknej, plenerowej scenerii jeziora Wojnowskiego. Spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią, którą odprawił ks. Proboszcz dr Andrzej Suchorski. Było to szczególne przeżycie, z jednej strony piękno otoczenia w świetle zachodzącego słońca jako doskonałe dzieło naszego Stwórcy, a z drugiej ? Eucharystię sprawowaliśmy wspólnie z odpoczywającymi w gościnnym Ośrodku rodzinami z dziećmi niepełnosprawnym, którzy  jawili się nam jako prawdziwi ?Świadkowie Miłości?.

Następnie przy wspólnym stole i smacznych potrawach, w tym, jak nad wodą wypada, przy pysznych rybkach, w atmosferze prawdziwej radości, kontynuowaliśmy nasze integracyjne spotkanie. Szczególnymi i dla nas wyjątkowymi gośćmi byli Urszula Furtak Prezes DIAK i Ryszard Furtak Sekretarz DIAK.

Chcieliśmy w ten sposób podsumować naszą wspólną pracę formacyjną oraz podziękować sobie wzajemnie za zaangażowanie i aktywny udział w spotkaniach formacyjnych i podejmowanych dziełach. Dziękowaliśmy też ks. Proboszczowi, który zawsze ma dla nas czas i dobre słowo.

 

Dzieliliśmy się przeżyciami z Pielgrzymki AK na Jasną Górę. Było to dla nas po raz kolejny bardzo ważne wydarzenie. Cieszyliśmy się, że mogliśmy pielgrzymować do Jasnogórskiej Pani we wspólnocie, autokarem. Budujące było też to, że w Częstochowie, bladym świtem, przywitała nas Pani Prezes Urszula Furtak, a potem wspólne przeżywanie Pielgrzymki z kilkoma tysiącami członków Akcji Katolickiej z całej Polski dodało nam  sił i entuzjazmu do dalszej pracy w AK. Niezwykle cenne był to, że mogliśmy  nasz wysiłek, nasze rodziny, parafie i nasze intencje powierzyć, przed Cudownym Obrazem,  Najlepszej z Matek. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli uczestniczyć w dorocznej Pielgrzymce.

Członkowie naszego Oddziału chętnie uczestniczą też w innych pielgrzymkach i rekolekcjach. Po powrocie zawsze dzielą się przeżyciami, co jest dla pozostałych prawdziwą szkołą formacji. W czerwcu   kilkoro z nas było w Oborach u Matki Bożej Bolesnej (polecamy w Internecie stronę Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach k/Gołubia ? Dobrzynia w diecezji płockiej). Na spotkaniu była więc okazja aby opowiedzieć o duchowych owocach tej pielgrzymki.

Rozmawialiśmy też o najbliższych inicjatywach AK w Diecezji ? o zawodach wędkarskich i rekolekcjach w Paradyżu,  z których z pewnością warto skorzystać.

W takim duchu czas bardzo szybko nam upłynął a kończąc spotkanie modlitwą myśleliśmy już o podobnych w przyszłości.

Szczęść Boże
Krystyna Koszylowska ? prezes POAK

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.