.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok

Drodzy członkowie Akcji Katolickiej. Rok 2012 powoli ma się ku schyłkowi. Mija również kolejny rok pracy w ramach Akcji Katolickiej, dlatego też pragnę Wam wszystkim z głębi serca podziękować za zaangażowanie i włożony trud, w podejmowane dzieła na poziomie Waszych wspólnot parafialnych, ale również za te na płaszczyźnie naszej diecezji. Czas Bożego Narodzenia to głównie uroczystości w gronie rodzinnym, dlatego już teraz pragnę przyłączyć się do składanych w tym czasie życzeń. Koniec roku wiąże się również z marzeniami i planami. Nie brakuje ich również w Akcji Katolickiej. Niech trwający Rok Wiary prowadzi nas do osobistego umocnienia w wierze. Pragnę Was wszystkich prosić o szczególną modlitwę, w intencji powoływania nowych POAK, by katolikom nie brakowało odwagi do publicznego wyznania wiary.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w załączeniu przekazuję życzenia: dla Was, księży Asystentów oraz wszystkich członków i sympatyków Waszych Parafialnych Oddziałów.

Wzorem lat ubiegłych serdecznie zapraszam Was drodzy Prezesi, ks. Asystentów i wszystkich członków Akcji Katolickiej na diecezjalne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sobotę 05.01.2013r. w Gubinie. To świąteczne spotkanie rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Trójcy przy ul. Królewskiej 1. Druga część spotkania odbędzie się w sali Przedsiębiorstwa Usług Miejskich, przy ul. Piastowskiej 2. W poprzednich latach nasze spotkania odbywały się w różnych miejscach diecezji, teraz z radością zapraszamy do Gubina. Ze względów organizacyjnych prosimy o terminowe (max do 02 stycznia 2013) zgłoszenie ilości osób przyjeżdżających z Waszego POAK-u, na numer tel. 605 066 505.

Urszula Furtak,
Prezes DIAK

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.