.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE AKCJI KATOLICKIEJ

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE AKCJI KATOLICKIEJ
26.02-28.02. 2010  Głogów

?Wszystko mogę z TYM, który mnie umacnia?

Rekolekcje Wielkopostne, w których uczestniczyli członkowie Akcji Katolickiej oraz Civitas Christiana z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbyły się w Domu Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie. Jakże te dni pozwoliły nam zrozumieć, kim jesteśmy i kim powinniśmy być w naszym życiu?. Nauki rekolekcyjne prowadził ks. Wojciech Kuzioła - paulista z Częstochowy. W Jego naukach dających wiele do myślenia towarzyszyło nam jedno małe słowo ?Chcę? Głosząc nauki ks. Wojciech skupił się na znaczeniu Sakramentów Św.- chrzest, bierzmowanie, eucharystia. Słowa wypowiadane przez rekolekcjonistę utwierdziły nas, iż zbliżając się do Chrystusa, stajemy się Jego dziećmi, że powinniśmy być żywym przykładem Ewangelii, że nie wystarczy wierzyć, do tego potrzebne są uczynki. Nie możemy zerwać dobrych relacji z Panem Bogiem tylko traktować GO jak Ojca. Czy Eucharystia jest wypełnieniem całego tygodnia? Czy nie jesteśmy daleko myślami podczas Mszy Św.? To tylko kilka słów przytoczonych z nauk. Nie jesteśmy w stanie odtworzyć tego co, usłyszeliśmy, tego co przeżyliśmy, ale chcemy wdrożyć te wszystkie słowa w nasze życie. To, co wynieśliśmy z nauk rekolekcyjnych ciągle pogłębia naszą wiarę, naszą wiedzę, nasze dążenie do doskonałości. Jesteśmy gotowi dzielić się słowami ks. rekolekcjonisty z tymi, którzy nie mogli uczestniczyć w naukach.

Refleksja po Rekolekcjach Akcji Katolickiej w Głogowie
>>> Galeria zdjęć - cześć 1<<<

>>> Galeria zdjęć - cześć 2<<<

 

 

Udział w rekolekcjach to nie tylko wykłady, to również nabożeństwa, drogi krzyżowe, nieszpory, a przede wszystkim Msze Św. Dużym przeżyciem była Msza Św. pod przewodnictwem ks. Bp. Stefana Regmunta. W swojej homilii nawiązał m.in. do znaczenia Akcji Katolickiej w życiu kościoła, do okresu Wielkiego Postu, kiedy przez wyrzeczenia dążymy do doskonałości. Ks. Bp. St. Regmunt spotkał się jeszcze z nami, aby przypomnieć o Roku Kapłańskim Wilhelma Pluty. Nawiązał do Synodu Metropolitarnego i jego założeniach. Przekazał nam życzenia wielkopostne i z uśmiechem na ustach pożegnał się z nami. Miłą niespodzianką była też nasza obecność w Jakubowie, w Sanktuarium Św. Jakuba. Stary, malutki kościółek, ale jakże wiele znaczący. Ciekawa lekcja o Św. Jakubie i historii kościoła prowadzona przez pełnego wiary, ale i humoru ks. Stanisława Czerwińskiego zachęca do powrotu w to cudowne miejsce. Minęły dni rekolekcji, z których każdy wyniósł wiele. Wróciliśmy umocnieni słowami rekolekcjonisty, modlitwami, przeżyciami świadomi tego, że wracamy do naszego codziennego życia pełnego różnych niespodzianek , ale jakże przygotowani na pokonywanie przeszkód. Dziękujemy przede wszystkim p. prezes DIAK, Urszuli Furtak za Jej charyzmę, siłę i jednoczenie nas na takich spotkaniach. Dziękujemy wszystkim z ?Domu Cichych Pracowników Krzyża? za przyjęcie nas i wspaniałą atmosferę. Dziękujemy za to, że mogliśmy uczestniczyć w rekolekcjach. Wielkie Bóg Zapłać ks. Biskupowi za obecność wśród nas. Wielkie dzięki ojcu rekolekcjoniście, który niestrudzony mówił i słuchał. Wszystkich, nie jesteśmy w stanie wymienić, ale bez nich nie byłoby takich rekolekcji.

Bóg zapłać!
POAK WSCHOWA

?Jeśli, Bóg w którego wierzysz CI nie wystarcza, to nie jest ten Bóg?

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.