.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Konkurs „Ojczyzno Ma” w 100 lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę

Akcja Katolicka naszej Diecezji już po raz dziewiąty zorganizowała w 2018 r. Konkurs Wiedzy Patriotycznej „Ojczyzno Ma”. W majowym I etapie Konkursu w szkołach i parafiach brali udział uczniowie z następujących miejscowości: Dobiegniewa, Gorzowa Wlkp., Niekarzyna, Nowej Soli, Szczańca, Świebodzina, Tomaszowa, Ulimia, Wschowy, Zbąszynka, czterech miejsc z Zielonej Góry, Żagania, Żarek Wielkich i Żar. Do etapu półfinałowego w dniu 09.11.2018 r. zakwalifikowało się 51 uczniów z wyżej wymienionych miejscowości. Podobnie jak w latach poprzednich Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem ks. Biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego i Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy. Ze strony Zarządu władz diecezjalnych AK koordynatorem wydarzenia była pani Bożena Stępniewska z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. W części finałowej Konkursu, do której dostało się 10 najlepszych uczestników, gościliśmy Jego Ekscelencję ks. Biskupa dr Stefana Regmunta, który pogratulował uczniom zainteresowania sprawami patriotyzmu. Było nam niezmiernie miło, że byli z nami: dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej p. Leszek Kania, p. Mieszko Kamiński – prezes Koła Nr 5 Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego oraz p. Bożena Majchrzak z Federacji Rodzin Katyńskich. Na rozpoczęcie Konkursu głos zabrała prezes Akcji Katolickiej w Polsce – Urszula Furtak, która podziękowała opiekunom i nauczycielom a także rodzicom za rozwijanie talentów i przygotowanie dzieci do Konkursu.

W bieżącym roku Komisję konkursową podczas finału stanowili członkowie Zarządu DIAK: Jan Greczycho i Zbigniew Gaweł. Komisja poprzez tury zadawanych pytań ustnych i obrazkowych wyłoniła najlepszą trójkę uczestników. I miejsce przypadło Wiktorowi Klój z Żagania, II miejsce – Nikoli Wróbel ze Świebodzina a III Adamowi Zienkowicz ze Zbąszynka. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody z elementami patriotycznymi, wśród nich znalazły się torby podróżne, szaliki, kubki, flagi ale też: śpiewniki patriotyczne wydane przez AK, przypinki patriotyczne oraz książki. Pomiędzy poszczególnymi turami pytań swoim talentem muzycznym podzielili się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Zielonej Góry – Katarzyna Sobich i Jan Pogorzelski, którzy pod opieką p. Piotra Nowaka zagrali nam utwory Fryderyka Chopina. Pięknego dopełnienia artystycznego dokonał chór Con Spirito z parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze, który był swoistą wisienką na torcie całej imprezy.

Czytaj więcej: Konkurs „Ojczyzno Ma” w...

Ryszard Furtak prezesem Zarządu DIAK

 

Biskup Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej JE Tadeusz Lityński, dekretem z dnia 8 listopada 2018 roku mianował Ryszarda Furtaka, prezesem Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Wręczenie dekretu miało miejsce 9 listopada w rezydencji biskupiej, spotkanie stało się też okazją do pierwszych rozmów o Stowarzyszeniu biskupa.

Nowy Prezes DIAK z Akcją Katolicką związany jest od niemalże od jej początków. Od listopada 1996 r. pełnił funkcję prezesa nowo powstałego POAK przy parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze. W październiku 1998 podczas wyboru diecezjalnych władz statutowych, Ryszard zostaje wiceprezesem pierwszego (po władzach tymczasowych) Zarządu DIAK. Na początku roku 2000, jako wiceprezes Zarządu, po rezygnacji ówczesnego prezesa Władysława Drozda kieruje diecezjalną Akcją Katolicką i prowadzi ją do kolejnych wyborów statutowych. We władzach diecezjalnych pracuje przez wszystkie kolejne kadencje. Jest osobą wyjątkowo pracowitą i oddaną. Swoje rozumienie misji apostolskiej kształtuje jego codzienne życie osobiste. Jako prezes będzie reprezentował Akcją Katolicką Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej w Radzie Krajowej.

Owocnego wypełniania misji oraz obfitości Bożych łask i opieki NM Panny z Rokitna a także powodzenia w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji życzył wraz z pasterskim błogosławieństwem, w pierwszym dniu piastowania funkcji pasterz Diecezji Biskup Tadeusz Lityński.

 

Urszula Furtak
Prezes KIAK

Czytaj więcej: Ryszard Furtak prezesem...

VIII Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznej

Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej oraz oddziały AK przy sulechowskiej parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i parafii p.w. Narodzenia NMP w Nowym Kramsku zorganizowały VIII Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznej.

Na scenie Sulechowskiego Domu Kultury wystąpiły 27 października 2018 r. zespoły oraz soliści od najmłodszych dzieci do dojrzałych śpiewaków. W repertuarze 32 podmiotów – kilkuset wykonawców pojawiły się pieśni patriotyczne, wzbudzające emocje wśród zgromadzonej publiczności. Inicjatywa Akcji Katolickiej została objęta honorowym patronatem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, którego reprezentował asystent AK ks. kanonik Zbigniew Samociak i Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.

„Pieśń patriotyczna będzie rozbrzmiewać w Sulechowskim Domu Kultury po raz ósmy, ale w sercach Polaków jest przez stulecie. Patriotyczna pieśń dawała wewnętrzną moc i ducha, by przetrwać lata niewoli, rozgrzewała do walki ludzi młodych i dojrzałych. Dzisiaj pieśń patriotyczna przez talenty wykonawców może być darem dla naszej ojczyzny” – mówiła Urszula Furtak, prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce. Prezes KIAK przekazała też informację, że AK w Polsce organizuje wiele takich koncertów, festiwali i przeglądów w kraju, które wpisują się w krzewienie patriotyzmu przez to stowarzyszenie. Wspomniana prezes otrzymała od Wojewody Lubuskiego okolicznościową statuetkę, za jej wkład w krzewienie patriotyzmu, za życie godne i szlachetne, pełne miłości do drugiego człowieka – jak głosi sentencja na statuetce.

Wracając do Przeglądu należy z radością zauważyć, że w większości wykonawcami byli przedstawiciele młodego pokolenia. Cieszy zainteresowanie patriotyzmem wśród dzieci i młodzieży. Gdy słuchaliśmy np. piosenek z Powstania Warszawskiego to uzmysłowiliśmy sobie, jak wielki wkład w Powstaniu miała młodzież.

W imieniu Zarządu Diecezjalnego AK dziękujemy wszystkim wykonawcom za udział w Przeglądzie. Dziękujemy sponsorom oraz dyrekcji Domu Kultury w Sulechowie za umożliwienie organizacji imprezy. Dziękujemy Oddziałom AK z  parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie i parafii p.w. Narodzenia NMP w Nowym Kramsku, na czele z paniami prezes: Lilianą Kurkowiak i Krystyną Koszylowską za organizację Przeglądu.

W imieniu Zarządu DIAK
Ryszard Furtak


Galeria zdjęć:

Czytaj więcej: VIII Diecezjalny Przegląd...

Konkurs Ojczyzno Ma w 100 lecie Niepodległości

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej po raz kolejny podjął się organizacji Konkursu z wiedzy patriotycznej pt. ,,Ojczyzno Ma”. Przed nami w piątek 9 listopada 2018 roku finał diecezjalny konkursu. Rozpoczęcie dla uczestników o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. W tegorocznym konkursie wiedzy o Ojczyźnie, Kościele i Regionie wezmą udział dzieci ze Szkół Podstawowych z 17 miejscowości naszego regionu. Na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich gości i zainteresowanych główną częścią tegorocznego finału.

Podczas finału wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze. Jak co roku patronat nad wydarzeniem objął JE Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński oraz Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa. Tegoroczny Konkurs realizujemy przy pomocy Miasta Zielona Góra oraz PGNiG w Warszawie.

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich opiekunów o dodatkowe osobiste poinformowanie zgłoszonych laureatów o miejscu i czasie obu części finałowych. W programie finału odbędzie się również zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Ziemi Lubuskiej. Dodatkowych informacji udziela koordynator edycji Pani Bożena Stępniewska tel. 663 586 505 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy do udziału w finale konkursu.

W imieniu Zarządu DIAK,
Urszula Furtak

 

 

Komunikat Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej 20 października 2018 r.

Mszą św. dziękczynną, w paradyskiej świątyni, celebrowanej przez ks. kan. Zbigniewa Samociaka –  Asystenta Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, rozpoczęto spotkanie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, zamykające działalność pracy Stowarzyszenia w kadencji 2014-2018.

Członkowie Rady DIAK zebrani na zwyczajnym posiedzeniu sprawozdawczo – wyborczym, w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie – Paradyżu, podsumowali wydarzenia mijającej kadencji w wymiarze: parafialnym, diecezjalnym i krajowym. Za najważniejsze uznano przeprowadzenie przez najbardziej trudny okres Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze i  utworzenie z niej największej placówki katolickiej w diecezji, znaczne rozszerzenie podejmowanych rekolekcji formacyjnych, prowadzonych konkursów, przeglądów i zawodów oraz wydanie  Śpiewnika Pieśni Patriotycznej, jako daru AK dla Niepodległej. AK szeroko włączyła się w krajową inicjatywę „Różaniec do granic”, ogólnopolską promocję życia nienarodzonego „Żyjesz bo Twoi Rodzice Cię kochali” oraz uroczystości ogłoszenia Św. Jana Pawła II patronem AK w Polsce. Poprzez uruchomienie strony na Facebooku, DIAK podjęła też wyzwanie nowej formy komunikowania się i ewangelizacji.

Podczas Rady przyjęto sprawozdania: finansowe oraz z działalności DIAK z kadencji 2014-2018. Na wniosek Komisji Rewizyjnej Rada udzieliła ustępującemu Zarządowi absolutorium. Prezes DIAK w latach 2007-2018 Urszula Furtak, pełniąca od roku 2016 również funkcję Prezesa Akcji Katolickiej w Polsce, odstąpiła od kandydowania na kolejną kadencję. W przeprowadzonych wyborach Rada DIAK wyłoniła trzech kandydatów na prezesa DIAK: 

- Ryszarda Furtaka,

- Stanisława Walnera i

- Marka Witkowskiego.

Ostatecznego mianowania prezesa dokona dekretem Biskup Diecezjalny. Rada DIAK wybrała także sześciu pozostałych członków Zarządu: Urszulę Furtak, Zbigniewa Gawła, Jana Greczycho, Krystynę Koszylowską, Andrzeja Stankowiaka i Danutę Tchórzewską oraz pięcioosobową Komisję Rewizyjną. Delegatem Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej do Rady Krajowego Instytutu wybrano Marka Witkowskiego.

Z pasterskim błogosławieństwem JE Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, który odwiedził zebranych, rozpoczęto kolejną kadencję apostolskiej działalności Stowarzyszenia, wyznaczoną na lata 2018-2022.

Króluj nam Chryste!

W imieniu Rady DIAK
Przewodniczący zebrania Rady DIAK 

Mirosław Olejniczak


Galeria zdjęć:

Czytaj więcej: Komunikat Akcji...

Być Polakiem. Rozpoczynamy nowennę za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.

W najlepsze trwa walka z Kościołem, ostatnio kolejny raz, rozniecona poprzez ekrany kinowe. Naszym antidotum, ale też jako nasze oddanie i troskę o to co ojczyste, jest podjęcie nowenny przed zbliżającymi się rocznicami 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i inauguracji pontyfikatu oraz 1 rocznicy ustanowienia Św. Jana Pawła II - Papieża Patronem Akcji Katolickiej w Polsce, przypadającymi 22 października br. Podejmujemy ją przywołując nauczanie jednego z najwybitniejszych Polaków, Polskiego Papieża, syna polskiej ziemi Karola Wojtyły. Za jego wstawiennictwem, będziemy wypraszać łaski w 100 rocznicę odzyskania niepodległości Polski.

Dotarła do naszego Diecezjalnego Instytutu publikacja „Być Polakiem”, której I część to dziewięć refleksji, stanowiących formę nowenny. Na kolejne dni począwszy od 13 października proponujemy wypowiedzi Św. Jana Pawła II, połączone refleksją Asystenta Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej ks. dr Jana Bartoszka. Pierwszego dnia zatrzymamy się nad rozumieniem patriotyzmu do ojczystej ziemi, tematem drugiego dnia będzie „Chrystus jako klucz do zrozumienia dziejów narodu”, „Praca to znaczy człowiek” to temat dnia trzeciego. Czwarty przyniesie zatrzymanie nad „Szkołą jako kuźnią cnót społecznych”, piątego dnia będziemy próbować zrozumieć „Miłość rolnika do ziemi” i wypraszać dla niech potrzebne łaski. I dalej w kolejne dni nasza nowenna z tematami: „Trzeźwi ku niepodległej”, „Rodzina - podstawowa komórka narodu”, „Serce narodu bije w sercu Matki” po dzień ostatni i „Niepodległość jako trudny dar wolności”.

W załączeniu przekazujemy Państwu do wykorzystania I część publikacji z proponowaną nowenną, litanią do Św. Jana Pawła oraz Aktem oddania Akcji Katolickiej. Publikacja zostanie Państwu przekazana na najbliższej Radzie DIAK. 

Raz jeszcze zachęcam do podjęcia nowenny w naszych POAK.

Króluj nam Chryste!

Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

BYĆ POLAKIEM część I do odprawienia w formie nowenny

 

VIII DIECEZJALNY PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Zarząd Diecezjalny Instytutu Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VIII Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, który odbędzie się w dniu 27 października 2018 r. w Sulechowskim Domu Kultury.

Pamiątką tegorocznego przeglądu, podobnie jak w latach poprzednich, będą dyplomy oraz okolicznościowe statuetki.

Zgłoszenia udziału w VIII Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej przyjmuje Prezes POAK Sulechów Pani Liliana Kurkowiak do dnia 18.10. 2018 r.
    - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    - tel. 604 405 104, lub Czesław Kurkowiak tel. 732 610 885

Rozpoczęcie przeglądu zaplanowano na godz. 15:00.

Tegoroczny VIII DPPP jest współorganizowany przez Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej przy parafii pw. „Podwyższenia Krzyża Św.” w Sulechowie oraz parafii pw. „Narodzenia NMP” w Nowym Kramsku, przy wsparciu gospodarza miejsca Sulechowskiego Domu Kultury.

W tym wyjątkowym roku, obchodów 100 – rocznicy odzyskania Niepodległości przez  Polskę , serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnym patriotycznym świętowaniu.

W załączeniu karta zgłoszenia oraz regulamin.

Dojazd uczestników na własny koszt.

Urszula Furtak, Prezes KIAK
Liliana Kurkowiak, Prezes POAK, Sulechów
Krystyna Koszylowska, Prezes POAK, Nowe Kramsko
Tomasz Furtak, Dyrektor SDK

KARTA UCZESTNICTWA           REGULAMIN

Razem ku radości z narodzenia

Akcja Katolicka w Polsce łącznie z Fundacją Słowo, w przededniu 8 września, kiedy to w Kościele ze czcią i wdzięcznością wspominamy narodziny Matki Bożej, rozpoczyna kampanię promującą życie. Święto Narodzenia pobudza nas w szczególny sposób do dziękczynienia za ten wielki dar Bożej Miłości, ale też pragniemy zwrócić szczególną uwagę na dar życia. Ciesząc się Maryją, wołamy w dzień jej święta o uszanowanie świętości życia. Zaproponowany przez nas obraz spotkamy na banerach, plakatach, stronach internetowych, reklamach świetlnych a także w przestrzeni komunikacji społecznej.

Narodzenie zwiastowało całemu światu radość. I w nas jest wielkie pragnienie, aby poderwać znów wielkie rzesze ludzi do wspólnej modlitwy w intencji obrony życia nienarodzonych. Za przykładem naszego świętego Patrona Jana Pawła II, zachęcamy do modlitwy, którą to zakończył encyklikę Evangelium vitae: „O Maryjo, jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia: spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat, ubogich, którzy zmagają się z trudnościami życia, mężczyzn i kobiet - ofiary nieludzkiej przemocy, starców i chorych zabitych przez obojętność albo fałszywą litość. Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki ewangelię życia. Wyjednaj im łaskę przyjęcia jej jako zawsze nowego daru, radość wysławiania jej z wdzięcznością w całym życiu oraz odwagę czynnego i wytrwałego świadczenia o niej, aby mogli budować, wraz ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy, który miłuje życie”.

Czytaj więcej: Razem ku radości z...

XIV Zawody Wędkarskie - 07 lipca 2018 r.

Głównie krąpie, płocie i liny łowiono podczas XIV Zawodów Wędkarskich im. Biskupa Adama Dyczkowskiego, zorganizowanych przez Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Zawody odbyły się w sobotę 07 lipca 2018 r., na „Wapnach” w Jordanowie. Przeprowadzono je w dwóch grupach wiekowych. Najlepszym wynikiem wśród seniorów okazał się połów ponad 2,6 kg ryb, którego dokonał Pan Piotr Jodko ze Świebodzina. Puchar i nagrody za drugie miejsce powędrowały do Pana Bartosza Sudnika, również ze Świebodzina. Przyznano dwie trzecie nagrody dla Panów: Edwarda Laski z Zielonej Góry i Czesława Szatkowskiego z Czerwieńska. W kategorii Juniorów pierwsze miejsce przypadło Jakubowi Jędrzejczak, drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Maculewicz oboje ze Świebodzina, natomiast trzecie miejsce przypadło Michałowi Baksalary ze Zbąszynka. Wśród blisko 40 zawodników znaleźli się zawodnicy ze: Świebodzina, Zbąszynka, Czerwieńska, Zielonej Góry a także Wschowy, Międzyrzecza, Rusinowa, Chociul, Brzózki i Nowego Kramska.

Puchary, bogate nagrody i pamiątkowe dyplomy uczestnikom wręczył honorowy gość Zawodów Bp Adam Dyczkowski, w asyście Pani Prezes KIAK Urszuli Furtak. Biskup Adam gratulował zarówno uczestnikom jak i organizatorom wspólnego przedsięwzięcia, które pozwala całym rodzinom spędzić wspólnie czas w pięknym otoczeniu wody i lasu. Ze wzruszeniem wspominał czasy swojej młodości, kiedy to nie było nowoczesnego sprzętu a ryby łowiono na „podrywkę” w specjalne sieci.

Podczas Zawodów, jeden z głównych organizatorów Pan Ryszard Łotarewicz, w podziękowaniu za wieloletnie bardzo szerokie zaangażowanie w działalność Akcji Katolickiej, otrzymał medal Diecezjalnej Akcji Katolickiej. Zawodom towarzyszyły gry i zabawy sportowe oraz wspólne grillowanie, które pomógł przygotować POAK z parafii pw. Sw. Michała Archanioła ze Świebodzina.

Ryszard Furtak, sekretarz DIAK

Galeria zdjęć... kliknij więcej...

Czytaj więcej: XIV Zawody Wędkarskie -...

Poznań. Chrystus i My. Ogólnopolski Zjazd Akcji Katolickiej

 

W sobotę, 23 czerwca 2018 r. w Poznaniu odbyły się centralne obchody jubileuszu 1050-lecia pierwszego biskupstwa, w które czynnie włączyli się członkowie Akcji Katolickiej. Obchody poprzedził Ogólnopolski Zjazd Akcji Katolickiej, który zorganizowano w kościele św. Marcina. W Zjeździe udział wzięła prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak, asystent krajowy bp Mirosław Milewski, asystenci diecezjalni i parafialni oraz delegacje z diecezji: kaliskiej, pelplińskiej, toruńskiej, zielonogórsko-gorzowskiej oraz archidiecezji katowickiej, warszawskiej i poznańskiej. Delegację naszej diecezji stanowili członkowie Akcji Katolickiej z: Gubina, Głogowa, Krosna Odrz., Międzyrzecza, Nowego Kramska, Sulechowa, Zbąszynka i Zielonej Góry.

Spotkanie rozpoczęła prezes DIAK Archidiecezji Poznańskiej Bogumiła Kania-Łącka oraz asystent diecezjalny ks. Roman Dworacki witając wszystkich pielgrzymów. Ks. proboszcz Antoni Klupczyński przedstawił krótki rys historyczny parafii i kościoła. Po słowie Asystenta Krajowego oraz Prezes KIAK, wysłuchano multimedialnego wykładu ks. Romana Dworackiego zatytułowanego „Na tym miejscu, w pośrodku najstarszej z ziem piastowskich (...) zaczęły się dzieje narodu, państwa i Kościoła” oraz o. prof. UAM dr. hab. Adama Wojtczaka OMI, który podjął temat „Maryja – Oblubienica Ducha Świętego”.

Udając się do poznańskiej fary delegacja Akcji Katolickiej złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą siedzibę Naczelnego Instytutu Akcji Katolickiej, utworzonego 90 lat temu. Po utworzeniu procesyjnego przemarszu z obrazem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, sztandarami m.in. Akcji Katolickiej w Polsce, sztandarami diecezjalnymi i parafialnymi wraz z biskupami i licznie zgromadzonymi kapłanami i rzeszą świeckich wędrowaliśmy ulicami Poznania na plac przed katedrą, gdzie zaplanowano jubileuszową Eucharystię.

Czytaj więcej: Poznań. Chrystus i My....

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.