.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Spotkanie we Wschowie w ramach nowenny przygotowującej nas do jubileuszu XX lecia naszej AK i do kanonizacji Jana Pawła II

Nowenna Akcji Katolickiej

12 kwietnia 2014 r., w parafii p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, mieliśmy kolejne już spotkanie w ramach nowenny przygotowującej nas do jubileuszu XX-lecia Akcji Katolickiej w naszej diecezji i do kanonizacji Jana Pawła II. Dotychczasowe spotkania przeżywaliśmy w: Zielonej Górze, Krośnie Odrzańskim oraz w Nowym Kramsku i skupiały one członków AK z poszczególnych rejonów. Nasze spotkanie od strony duchowej doskonale poprowadził tym razem ks. prałat Zygmunt Zając – proboszcz miejscowej parafii. Ks. proboszcz w tym roku w czerwcu obchodził będzie jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich i już teraz gratulujemy mu i dziękujemy za wieloletnią służbę Kościołowi. Nowenna proponuje program duchowy, tym razem zatrzymaliśmy się nad tematem „Rodzina w nauczaniu Jana Pawła II”. Okazało się, że rodzina i jej sprawy były bardzo bliskie nie tylko Janowi Pawłowi II ale także Słudze Bożemu biskupowi Wilhelmowi Plucie i ks. proboszcz Z. Zając przekazał nam wiele informacji na ten temat.

Ze strony organizacyjnej spotkanie było przygotowane przez członków AK ze Wschowy pod kierownictwem prezesa Andrzeja Stankowiaka, za co jemu jak i jego współpracownikom bardzo dziękujemy. Następne spotkanie w ramach nowenny odbędzie się w parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Trzebielu, w dniu 27 maja 2014 r. Początek o godz. 17.30. Ponieważ Akcja Katolicka ma w swojej charyzmie misyjność i jest otwarta na osoby z tych parafii, gdzie nie ma tego stowarzyszenia, dlatego jak zawsze zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach trwającej nowenny wszystkich chętnych, którzy chcą bardziej włączyć się w bycie odpowiedzialnym za swoją parafię oraz za Kościół.

Ryszard Furtak – sekretarz DIAK

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.