.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

MARANATHA - Przyjdź Jezu Panie! - Dzień Skupienia Akcji Katolickiej, Klubu Inteligencji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy

Przeżywamy adwent, czas radosnego oczekiwania ale i przygotowania na narodziny Jezusa. W codziennym zabieganiu, pomiędzy pracą, domem i angażowaniem w liczne dzieła znaleźliśmy czas na pogłębienie swej wiary. 10 grudnia bieżącego roku mieliśmy okazję uczestniczyć w Dniu Skupienia w kaplicy Sióstr Elżbietanek w Zielonej Górze przy pl. Powstańców Wielkopolskich. Cieszy niezmiernie fakt, że członkowie: Akcji Katolickiej, Klubu Inteligencji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy, czyli ludzie zaangażowani w swoją służbę Kościołowi, byli ze sobą by wsłuchać się w konferencje przygotowane przez ks. Tomasza Gierasimczyka. Zastanawialiśmy się wspólnie między innymi nad hasłem tegorocznego roku duszpasterskiego "Kościół naszym domem", ale też staraliśmy odpowiedzieć sobie nawzajem na następujące pytania:

dlaczego jestem w Kościele?,  jak widzę wzajemne relacje pomiędzy Eucharystią, Słowem Bożym i wspólnotą?, czy w moim życiu była taka sytuacja by wyraźnie stanąć w obronie Kościoła?. Odpowiedzi na zadane pytania były przeróżne, ale wszystkie wskazywały na umiłowanie spraw wiary ze strony uczestniczących w Dniu Skupienia.

Ryszard Furtak - sekretarz DIAK


 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.