.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Marsz Życia w dniu 25.03.2012 r.

Już po raz siódmy, w Zielonej Górze, członkowie Akcji Katolickiej uczestniczyli w Marszu Życia. Jest on kulminacją Festiwalu Życia, który trwał przez cały tydzień, zarówno w Gorzowie Wielkopolskim jak i w Zielonej Górze. Okazją do świętowania jest uchwalony przez Parlament Rzeczypospolitej Polskiej Narodowy Dzień Życia, w dniu 24 marca, oraz obchodzony w Kościele katolickim, w dniu 25 marca, Dzień Świętości Życia. Po Mszy św. w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela, gdzie była możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, rozpoczęliśmy Marsz. Przeszedł on ulicami Zielonej Góry, do pomnika Jana Pawła II przy kościele p.w. Ducha Świętego. W przejściu uczestniczyło ponad tysiąc osób z różnych wspólnot, grup, reprezentujących przedstawicieli wszystkich zielonogórskich parafii. Przy pomniku Jana Pawła II rozłożone było miasteczko życia, gdzie było można oddać krew, zrobić badania mammograficzne, zarejestrować się w bazie dawców szpiku oraz otrzymać oświadczenie woli dawców narządu. Był tam także pokaz udzielania pierwszej pomocy, a na koniec można było zjeść smaczną grochówkę.

 

Festiwal Życia ma przesłanie pozytywne, chodzi o wyrażenie radości z daru życia, podkreślenie, że życie ma wartość nawet wtedy, gdy jest związane z chorobą, czy niepełnosprawnością, chodzi o wyrażenie naszego ?tak? za życiem od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, czyli opowiedzenie się za cywilizacją życia. Członkowie Akcji Katolickiej popierają wszystkie te pragnienia a wyrazem tego jest nasza coroczna obecność na Marszu.

Ryszard Furtak

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.