.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

II Diecezjalny Przegląd Piosenki Patriotycznej

W ramach obchodów Święta Niepodległości, Akcja Katolicka wraz z Sulechowskim Domem Kultury zaprosiła mieszkańców Regionu na II Przegląd Piosenki Patriotycznej. W Przeglądzie, który odbył się 10 listopada 2012 r. w sali widowiskowej SDK, zaprezentowało się 18-u wykonawców: chóry, zespoły i soliści z województwa lubuskiego. Wypełniona ?po brzegi? sala widowiskowa wtórowała artystom oklaskami i wokalnym ?entuzjazmem?, a mimo później pory ostatnich występów, publiczność prosiła o bis. Chociaż sulechowska listopadowa impreza nie jest konkursem, dziennikarze z ?Gościa Niedzielnego? i ?Aspektów? - patroni medialni, ufundowali Grand Prix Dziennikarzy. Dla zespołu nagrodę otrzymał Szkolny Zespół Taneczno-Wokalny ?WIOLINKI? z Nowego Kramska, z opiekunką p. Wiolettą Malinowską. Natomiast dla solistów nagrody otrzymały: Justyna i Julita Jania oraz Estera Padewska z Nowego Miasteczka, których opiekunką jest p. Anita Jatczak. Poza nimi w Przeglądzie zaprezentowali się: Zespół Śpiewaczy ?Promyk? z Sulechowa, Oddział Przedszkolny z Bukowa, Zespół Śpiewaczy ?Nowinianki? z Nowin Wielkich, Zespół Śpiewaczy ?Lutnia? z OPS w Żaganiu, Zespół Ludowy ?Czerwona Jarzębina? z Lubanic, przedstawiciele Chóru ?Gloria Domine? z Gubina, Kapela Koźlarska ?Świecary? z Nowego Kramska, Aleksandra Wykręt z Sulechowa, Zespół ?Lejdis? z Wiejskiego Domu Kultury w Nietkowicach, Schola dziecięca z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie, Chór ?Lutnia z parafii pw. NMP i Jana Ewangelisty w Siedlnicy oraz Parafialny Chór ?Cantate Deo? z parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie.

W trakcie przeglądu odbyło się również podsumowanie konkursu historycznego ?Polskie symbole narodowe?, który wśród uczniów gimnazjów z terenu Gminy Sulechów zorganizowało stowarzyszenie Praworządny Sulechów. Laureatami konkursu zostali: I miejsce ex aequo: Karolina Bukowska i Jan Nowakowski (Gimnazjum nr 3 w Sulechowie), II miejsce Piotr Gulewski, III miejsce Natalia Podłaszczyk (oboje z Gimnazjum nr 2 w Sulechowie). Nagrody wręczył prezes PS Przemysław Mikołajczyk.

W organizację Przeglądu włączyli się: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej, Sulechowski Dom Kultury, Parafialne oddziały Akcji Katolickiej z Sulechowa, Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie. Sponsorami imprezy byli: Urząd Miasta Sulechów, Stowarzyszenie Praworządny Sulechów, firma ?Rockwool? Polska z Cigacic, firma ?Supekom? z Sulechowa, Przemysław Szeląg, radni: Arleta Lubieniec, Leszek Wierzbowski, Julian Kozłowski, Stanisław Kaczmar i Marek Kuczyński. Patronem honorowym Przeglądu był biskup dr Stefan Regmunt, zaś patronat medialny imprezy sprawowały następujące media: ?Aspekty? (dodatek diecezjalny do tygodnika Niedziela), ?Gość Niedzielny?, Radio Plus. Drugi już Przegląd Piosenki Patriotycznej, autorstwa Stanisława Walnera z Zarządu Diecezjalnego AK, okazał się organizacyjnym sukcesem. Już dziś zapowiadamy kolejne edycje tego patriotycznego wydarzenia.

Marek Kuczyński ? rzecznik prasowy DIAK

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.