.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

X KONKURS PAPIESKI

Reprezentacje blisko 30 szkół wzięły udział w finale X edycji konkursu "Młodzież w nauczaniu bł. Jana Pawła II" organizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych w Zielonej Górze, przy współpracy z Wyższym Seminarium Duchownym i Akcją Katolicką. Finał, w którym uczestniczyło blisko 100 młodych ludzi odbył się 29.03.2014 w siedzibie szkoły w Zielonej Górze.  W ciągu upływającej dekady ponad 7800 uczestników zgłębiało nauczanie Jana Pawła II skierowane do młodych. Jako Akcja Katolicka wspieramy konkurs od 7 lat.

Organizatorzy z Zespołu Szkół Budowlanych pokazują, że tworzy się pewna elita wśród młodzieży, która żyje słowem Ojca Świętego bł. Jana Pawła II i będzie niosła te słowa w następne pokolenia, ponieważ nauczanie papieża ma ponadczasowy charakter. My wszyscy jesteśmy inni dzięki słowom Jana Pawła II – mówił bp Stefan Regmunt.

Urszula Furtak, prezes DIAK przekazując uczestnikom konkursu swoją refleksję zauważyła, widoczne znaki tego, że wymagają do siebie więcej niż inni młodzi ludzie. Zachęcała, by w tym nie ustawali.  Jan Pawłeł II kierował do młodych wielokrotnie słowa „By wymagać od siebie, choćby inni od nas nie wymagali”.

 

Przez ostatnich 9 lat konkurs z ramienia szkoły przygotowywała V-ce Dyrektor Pani Bożena Stępniewska, również członek Akcji Katolickiej, której serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Laureatką X Diecezjalnego Konkursu Papieskiego została uczennica III klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze Iwona Gowarzewska, która w nagrodę będzie uczestniczyć w uroczystościach kanonizacyjnych Jana Pawła II.

W finale stojącym jak zwykle na bardzo wysokim poziomie 5 miejsce zajął Mateusz Grochala z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp., 4 miejsce przypadło Paulinie Ratajczak z Zespołu Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze, 3 miejsce zajął Denis Lewandowski z Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli a 2 miejsce przypadło Mikołajowi Słupińskiemu z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp. Zwycięzcy 2 i 3 miejsca tradycyjnie otrzymują udział w pielgrzymce śladami Jana Pawła II w Polsce.

 

 

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.