.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Spotkajmy się w Rokitnie

Serdecznie zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej naszej diecezji do udziału w obchodach 25 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej i diecezjalnego dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II, w Rokitnie, 21 czerwca 2014 r.

Zgodnie z decyzją Rady DIAK uczestniczymy w uroczystościach wraz z przedstawicielami swoich parafii. Na plac celebry proszę o zabranie emblematów Akcji Katolickiej, banerów i flag. Wśród pocztów sztandarowych będą również obecne sztandary Akcji Katolickiej. Jako dar ołtarza w imieniu członków Akcji Katolickiej zostanie złożone wotum dziękczynne, ryngraf z Matką Bożą i orłem, jako dar za odrodzenie Akcji Katolickiej w Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, jako pierwszej w Polsce oraz za XX – lecie działalności apostolskiej z prośbą o dalszą opiekę.

Urszula Furtak, prezes DIAK

 

 


 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.