.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Zawody wędkarskie o puchar Ks. Biskupa Ordynariusza dr Stefana Regmunta - 05.07.2014 r.

 

Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej przeprowadziła w dniu 05.07.2014 r. już IX zawody wędkarskie o puchar Ks. Biskupa dr Stefana Regmunta. Miejscem rywalizacji było  jezioro Goszcza we wsi Nowa Wioska k/ Lubrzy. Do wzięcia udziału w imprezie przystąpili łącznie z towarzyszącymi im rodzinami zawodnicy z: Czerwieńska, Jordanowa, Sulechowa, Wilkowa, Wschowy, Zielonej Góry, Żagania a także aż ze Słupska. Wędkowanie w ramach zawodów odbywało się na jedną wędkę z brzegu a wyniki były następujące. W kategorii juniorów:

I miejsce Hanna Mikołajczyk,
II miejsce Zuzanna Kuczyńska,
III miejsce Maciej Kuczyński.

W kategorii seniorów:

I miejsce ks. Emil Siemaszko,
II miejsce Tadeusz Kikosicki,
III miejsce Henryka Kikosicka.

W kategorii największej ryby równe okazy złowili: ks. Emil Siemaszko i Tadeusz Kikosicki.

Członkowie AK, czując już letni wypoczynek, co roku starają się organizować te zawody, które integrują środowisko osób zaangażowanych w życie Kościoła oraz pozostałych pasjonatów wędkowania. Nasza impreza nabiera także wymiaru ponad diecezjalnego, czego dowodem jest udział zwycięzcy wśród seniorów aż z Diecezji Koszalińsko-kołobrzeskiej. Gratulujemy zwycięzcy ale też wszystkim uczestnikom, którzy starali się złowić jak największą rybę! Ważne w tym wszystkim jest to, że nawet osoby, które nie wędkują mogą nad brzegiem jeziora znaleźć różne atrakcje. Członkowie Zarządu diecezjalnego AK mieli do zaoferowania i strzelanie z łuku, zawody w bulle, lotki oraz grę w piłkę siatkową. Na koniec wszystkim wręczono okolicznościowe dyplomy a zwycięzcy otrzymali nagrody, które pomogą im w rozwijaniu swoich zdolności wędkarskich. Przy grillu, kawie, herbacie oraz słodkich wyrobach podsumowaliśmy nasze zawody.

Ryszard Furtak - sekretarz DIAK


 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.