.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Dziękczynienie za Chrzest Polski

Delegacje z Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z naszej Diecezji uczestniczyły 18.06.2016 r. w obchodach 1050-lecia Chrztu Polski w Międzyrzeczu. Mottem przewodnim obchodów było hasło „Tam gdzie chrzest, tam nadzieja”. Przebieg uroczystości był bardzo bogaty, gdyż uczestnicy przeżywali i nabożeństwo ekumeniczne ale też wykład historyczny, korowód ulicami miasta, Mszę św. przy ratuszu pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, a na koniec okolicznościowy koncert. W uroczystościach wzięli udział nasi członkowie za co w imieniu Zarządu DIAK im serdecznie dziękujemy. Należy zwrócić uwagę na obecność sztandaru AK oraz banery z naszymi znakami widoczne na uroczystości.

Ryszard Furtak – sekretarz DIAK


 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.