.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Zawody wędkarskie Akcji Katolickiej w warunkach tropikalnych

25 czerwca 2016 r. odbyły się XII zawody wędkarskie im. ks. Biskupa Adama Dyczkowskiego, organizowane przez Zarząd DIAK, przy wsparciu Burmistrza Świebodzina Dariusza Bekisza. Na zawody „Na Wapnach” w Gościkowie koło Świebodzina zgłosiło się dwudziestu kilku zawodników, w tym kilku juniorów między innymi z: Czerwieńska, Nowego Kramska, Rusinowa, Świebodzina, Wilkowa i Zielonej Góry.

Nagrody zwycięzcom ale i dla każdego z zawodników ufundowali organizatorzy w tym puchary Burmistrz Świebodzina. Warunki tropikalne jakie panowały tego dnia spowodowały, że osiągnięcia w łowieniu nie były rewelacyjne. Ryby chyba pochowały się w chłodniejszej głębinie! Wyniki zawodów wśród juniorów były następujące. Wygrał Filip Obit, który złowił 0,84 kg ryb drugie miejsce zajął Adam Łukszo a trzecie Jacek Maculewicz. Wśród seniorów zawody wygrał Czesław Szatkowski z wynikiem 1,92 kg ryb, który jednocześnie złowił największą rybę o wadze 0,3 kg. Drugi był Mieczysław Sokołowski a trzeci Wojciech Gwóźdź. Wszyscy zawodnicy oprócz nagród otrzymali okolicznościowe dyplomy. Po wędkowaniu, przy blisko 40 stopniowym upale, ale w cieniu, zjedliśmy grillowane rarytasy przygotowane przez Ryszarda Łotarewicza. Dziękujemy sędziemu p. Michałowi Motowidełko za obsługę sędziowską zawodów. Do zobaczenia za rok!

Ryszard Furtak

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.