.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Komunikat Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej 27.05.2017 r.

Paradyż, 27.05.2017 r.

Komunikat Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

    W Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, w sobotę 27.05.2017 r., obradowała na swoim zwyczajnym posiedzeniu Rada Diecezjalnego Instytutu AK Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Spotkanie rozpoczęto Mszą św. oraz wprowadzeniem formacyjnym Asystenta DIAK - ks. Zbigniewa Samociaka. Stało się ono okazją do podziękowań za wszelkie dobro apostolskiego trudu, realizowanego w wielu POAK-ach. Podczas spotkania Rady, zgodnie ze wskazaniem Pasterzy Kościoła, potwierdzono podjęty kierunek naszej misji w Kościele, któremu towarzyszy hasło i szczególna zachęta: „Idźcie i głoście”. Rada podsumowała realizację dotychczasowych przedsięwzięć ale także przygotowanie do inicjatyw z założeń kalendarium Akcji Katolickiej w Polsce i naszej Diecezji na rok 2017. Zachęcono do pogłębienia formacji poprzez zgłębienie i upowszechnienie praktyki Apelu Jasnogórskiego, wieczornej modlitwy do Matki Bożej w intencji Kościoła i Ojczyzny. „Stańmy do Apelu Jasnogórskiego jako wspólnoty POAK” – zapisano w kierunkach.

Podzielono się radością z uroczystości udzielenia święceń kapłańskich, tego samego dnia w katedrze w Gorzowie Wlkp., oraz ustanowienia uroczystości NMP z Rokitna z uwzględnieniem widocznego udziału Akcji Katolickiej. Przekazano informacje o bieżących sprawach Kościoła w naszej Diecezji i obszarach szczególnej troski do realizacji przez Akcję Katolicką.

Rada w sposób szczególny zaznaczyła zbliżający się jubileusz 60-lecia kapłaństwa JE ks. Biskupa Adama Dyczkowskiego, tak bardzo związanego z naszym stowarzyszeniem. Ponadto omówiono udział DIAK w dorocznej krajowej pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę oraz zapoznano się z informacjami z II Międzynarodowego Kongresu AK w Rzymie i słowem Papieża Franciszka, skierowanym do jego uczestników w dniu 27.04.2017 r. Ważnym punktem Rady była informacja dotycząca przygotowań do uroczystości ustanowienia Św. Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej w całej Polsce, który to patronuje już naszej diecezjalnej AK od października 2014 roku! Rada Oświatowa przekazała informację ze swoich prac i bieżących spraw Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze, którego organem prowadzącym jest AK.

Króluj nam Chryste!

W imieniu Rady DIAK
Przewodniczący zebrania Rady DIAK
Ryszard Furtak

Komunikat w pliku pdf


 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.