.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Spotkanie informacyjne na temat Akcji Katolickiej

Członkowie Zarządu diecezjalnego Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej starają się poprzez spotkania informacyjne w parafiach naszej Diecezji przybliżyć istotę tego stowarzyszenia, tam gdzie jeszcze nie ma AK. W niedalekiej przeszłości takie spotkania odbyły się w parafiach: pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gubinie oraz pw. Św. Urbana I w Zielonej Górze. W dniu 04 listopada 2017 r. mieliśmy okazję odwiedzić parafię pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe, gdzie proboszczem jest ks. kanonik Ryszard Przewłocki, który w kwietniu 2018 r. będzie obchodził 40-o lecie swoich święceń kapłańskich. Okazuje się, że w tej parafii był kiedyś Oddział AK i ks. proboszcz dąży do jego reaktywowania. Jan Greczycho oraz Ryszard Furtak z Zarządu DIAK po porannej Mszy Św. przedstawili najważniejsze informacje na temat AK: jej zadania, strukturę, prawa i obowiązki członków, sposób wyłaniania władz Oddziału parafialnego, udział ks. asystenta w formacji i współdziałaniu ze świeckimi, sposobach prowadzenia formacji członków, możliwościach organizacji różnych przedsięwzięć poprzez posiadanie osobowości prawnej kościelnej i cywilnej oraz o możliwościach pozyskiwania środków na działalność. Radością napawa fakt, że w tej parafii widać owoce współpracy księży parafialnych ze świeckimi. Na spotkanie przybyły osoby, które stanowią grupę inicjatywną, z której będzie można wyłonić władze Oddziału parafialnego. Dziękujemy ks. proboszczowi Ryszardowi za zaproszenie i mamy nadzieję, ze w najbliższej przyszłości powstanie w Gorzowie Wlkp. kolejny Oddział AK.

Ryszard Furtak – sekretarz DIAK

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.