.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Życzenia dla ks. Biskupa Adama Dyczkowskiego

Z wielką radością, co roku składamy wizytę ks. Biskupowi Adamowi Dyczkowskiemu w okresie przed Wigilią, aby złożyć Mu życzenia imieninowe. W bieżącym roku życzenia składaliśmy z przedstawicielami KSM-u – rodziną p. Brodzik. Solenizant z wielką radością spotyka się zawsze ze świeckimi, jest zainteresowany tym co dzieje się w Akcji Katolickiej i KSM-ie, nie wyobraża on sobie aby Kościół żył bez świeckich! Ks. Biskup z wielką uwagą zainteresował się zamierzeniami AK odnośnie świętowania 100-u lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w 2018 r.

Ryszard Furtak


 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.