.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Spotkanie Zarządu DIAK na koniec 2017 r.

Koniec każdego roku kalendarzowego jest okazją by podsumować mijający czas w pracy Akcji Katolickiej naszej Diecezji. Z Parafialnych Oddziałów otrzymaliśmy Sprawozdania z tego co wydarzyło się w ich Oddziałach a Zarząd DIAK sporządza z tych materiałów zbiorcze Sprawozdanie dla władz krajowych AK i przekazuje je do wiadomości naszego ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Czas biegnie jednak szybko i już musimy zaplanować nasze kalendarium na 2018 r. W dniu 13.01.2018 r. odbędzie się Rada DIAK i spotkanie opłatkowe członków AK w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Na Radzie podsumujemy to co wydarzyło się w mijającym roku, przyjmiemy plan działania na Nowy Rok a później podzielimy się opłatkiem i przekażemy sobie nawzajem życzenia świąteczno-noworoczne. Jeśli chodzi o spotkanie Zarządu DIAK to zbliżające się Boże Narodzenie dało nam okazję do podzielenia się opłatkiem i przekazania życzeń zdrowia, pomyślności w naszych rodzinach, pracy zawodowej i Oddziałach AK.

Ryszard Furtak


{gallery}/2017/2017-12_rdiak/{/gallery}

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.