.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Na wzór Maryi zasłuchać się w słowo Boże. Diecezjalne spotkanie opłatkowe

13 stycznia Mszą Św. w Rokitniańskim Sanktuarium, pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego z udziałem ks. Asystentów, rozpoczęto spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wzięli w nim udział członkowie Zarządu DIAK na czele z Prezes Akcji Katolickiej w Polsce oraz naszej diecezji a także licznie zgromadzeni przedstawiciele z 23 Parafialnych Oddziałów, z wielu rozległych stron naszej Diecezji.

Podczas homilii bp Tadeusz Lityński wskazał na potrzebę bycia świadkiem Boga we współczesnym świecie. Zachęcał by: „Sobie życzyć: bądź jak Bóg, czyli stań się człowiekiem.  Jakim człowiekiem? Żeby daleko nie szukać i odwołać się do znanej nam nauki katechizmowej – człowiekiem, który będzie realizował trzy cnoty boskie: wiarę, nadzieję i miłość” – mówił do nas. „Trzeba być człowiekiem wiary. Człowiek wiary to człowiek, który się modli, prowadzi dialog, który przez modlitwę jest w bliskości Boga. Biskup zachęcał nas do zaczerpnięcia przykładu i wsłuchania się, na wzór Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, w głos Boga. „Bóg pragnie nam podpowiedzieć, zaprosić, abyśmy szukali każdego dnia okazji do wsłuchiwania się w słowo Boże, do rozważania tego słowa. To ma nas odróżniać od ludzi tego świata. Co mogę zmienić jeszcze w swoim życiu, aby to zasłuchanie w Boga było jeszcze bardziej obecne w moim życiu? A jeśli będzie obecne zasłuchanie w Boże słowo, to tym samym będzie to poddanie się działaniu Ducha Świętego. Tego życzę z całego serca” – powiedział ks. biskup na zakończenie.

Po Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej oraz zaproszeni goście podzieli się opłatkiem, składając sobie wzajemne życzenia. Spotkanie opłatkowe ubogaciło radosne wspólne śpiewanie kolęd. Podczas spotkania Urszula Furtak oraz Stanisław Walner otrzymali od Wojewody Lubuskiego pamiątkowe statuetki za propagowanie i pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju.

Ryszard Furtak, sekretarz DIAK

Galeria zdjęć:

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.