.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Informacja z POAK w Dychowie

 

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Dychowie przy parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, wydał właśnie siedemdziesiąty numer parafialnego miesięcznika „Jezu ufam Tobie”. W redakcję gazetki zaangażowanych jest kilka osób. Honorata Łabędzka od kilku miesięcy pisze wstępy związane każdego miesiąca z jakimś ważnym świętem, czy wydarzeniem w Kościele. Jej poprzedniczka Bogna Litwin prawie od samego początku opracowywała wstępy do gazetki, jednak ze względów osobistych ostatnio nie mogła już pisać i zrezygnowała. Honoratka również zamieszcza różne konkursy dla dzieci z łamigłówkami o chrześcijańskiej tematyce, za które podczas Mszy św. dla dzieci są wręczane nagrody dla zwycięzców. Ks. Proboszcz Marek Kowal przedstawia aktualności parafialne i harmonogram Mszy św. z intencjami we wszystkich kościołach parafii. Bogusława Straszkiewicz informuje o działaniach Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ. Zbigniew Piwko przez ostatni rok przedstawiał artykuły o swoich podróżach do sanktuariów Maryjnych, a od następnego numeru będzie pisał porady prawne (bo jest emerytowanym prawnikiem). Elżbieta Zielńska podaje porady ogrodnicze i prowadzi Kącik Smakosza. Czasami Małgorzata Ozga dorzuci jakiś artykuł. Wreszcie ja – Anna Kasprzyk przedstawiam aktualności POAK, a także DIAK i zbieram wszystko „do kupy”, żeby się prezentowało, mieściło itd... Gazetkę wydajemy w postaci broszury w formacie A5.

Obecna ma 12 stron A4 zatem będzie się składać z trzech kartek złożonych na pół i spiętych na środku jak książeczka A5. Miesięczny nakład to ok. 130 egzemplarzy, chyba, że są święta, to schodzi nawet 150 - 160 sztuk.

Pozdrawiam Anna Kasprzyk

Ps. W imieniu Zarządu DIAK gratulujemy tej 70-i! Ponieważ również byliśmy lub jesteśmy zaangażowani w wydawanie gazetek parafialnych wiemy ile to kosztuje wysiłku. Okazuje się, że przy dobrej współpracy świeckich i ks. proboszcza – Marka Kowala, dzieło funkcjonuje i ma się dobrze. Jeszcze raz gratulujemy!

Ryszard Furtak – sekretarz DIAK

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.