.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

15 - lecie AK przy Parafii pw. Podwyższenia Krzyża

Dnia 15.05.2013 r w Sulechowie w Parafii Podwyższenia Krzyża Św. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej świętował swoją 15-tą rocznicę założenia. W tym dniu odprawiona została Msza Św. dziękczynna w której członkowie AK dziękowali Bogu za 15 lat działalności. Na zakończenie Mszy Św.   Prezes POAK Liliana Kurkowiak podziękowała w imieniu wszystkich jej członków byłemu Asystentowi AK ks. Prałatowi Antoniemu Mackiewiczowi za długoletnią pracę i serce włożone  w rozkwit AK, także podziękowania otrzymał obecny Asystent POAK ks. Proboszcz Janusz Mikołajewicz, który bardzo wspiera AK swoją obecnością i zaangażowaniem. Na Mszy Św. była obecna Prezes DIAK Pani Urszula Furtak, oraz Pan Tadeusz Łoziński opiekun rejonu. Po Mszy Św. członkowie AK wraz z gośćmi i kapłanami udali się na słodki poczęstunek, gdzie w miłej atmosferze mogliśmy świętować. Podziękowaliśmy także byłym Prezes POAK, Pani Elżbiecie Kaczmar i Pani Hannie Brzezińskiej, które szczególnie zasłużyły na wdzięczność członków POAK.

Liliana Kurkowiak

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.