.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Rodzinny festyn

Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. św. Stanisława Kostki wraz z proboszczem ks. Henrykiem Wojnarem oraz Sulechowskim Domem Kultury zorganizował 19 IX 2010 festyn rodzinny z okazji 30-lecia Parafii. Uczestnicząc w licznych konkurencjach sprawnościowych oraz artystycznych, sulechowskie rodziny integrowały się, posilając się jednocześnie rozmaitymi daniami przygotowanymi przez sponsorów. Rodzinne i środowiskowe dyskusje toczyły się też w zorganizowanej na ten dzień kawiarni. Bogaty program artystyczny uświetnił parafialną zabawę. Najważniejszym elementem festynu był konkurs wiedzy na temat Parafii, w którym pierwsze miejsce zajęli Mateusz Bodera, Krystian Gronkowski i Przemysław Mikołajczyk.

 

Specjalny list do uczestników imprezy skierowała Wojewoda Lubuski Helena Hatka. Przywołała dawną działalność parafian i ś.p. ks. Edwarda Kopra, jak i obecne inicjatywy, życząc dobrego trwania w podejmowanych dziełach. Wśród działań Akcji Katolickiej są inicjatywy na rzecz umacniania rodzin a także uczenia patriotyzmu dzieci i młodzieży, a działania te częstokroć wspiera obecny Wojewoda Lubuski. Prowadzący festyn Stanisław Walner zapowiedział zorganizowanie festynu w przyszłym roku.

Za pomoc w przygotowaniu festynu dziękujemy szczególnie sponsorom, wśród których znaleźli się między innymi: Sklep i hurtownia Źródełko, PWSZ Sulechów z prorektorem doc. dr Izabelą Wojewodą, Agrowin, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Praworządny Sulechów, FAST z Zielonej Góry, Starlines z Zielonej Góry, Przeds. Dawid Lisiewicz, restauracja Janosik, Ryszard Ragus. Za występy artystyczne podziękowania należą się zespołom tanecznym JUMP Aleksandry Rogińskiej, zespołowi wokalnemu PROMYK z Centrum Usług Socjalnych oraz zespołowi wokalnemu MANGO z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękujemy również sulechowskiej policji za ułatwienie organizacji festynu.

 

Marek Kuczyński
Wiceprezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.