.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Piknik majowy w Sulechowie

Jak co roku, 1 maja sulechowscy przedstawiciele Akcji Katolickiej dzielili się doświadczeniami w ramach sulechowskiego pikniku majowego. Przybyli wraz z rodzinami członkowie i sympatycy AK mieli sposobność podzielić się refleksjami na tematy związane z działaniem Stowarzyszenia oraz odnośnie szerszej tematyki społecznej. Dzieci z rodzin ?AK-owiczów? oraz sympatyków korzystały z atrakcji przygotowanych przez Stanisława Walnera z Zarządu DIAK i jego syna Krzysztofa, a mianowicie skacząc na dmuchanym zamku. Oprócz tego odbyły się zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz w konkurencji rzutu w boulez (bule), w której to zwyciężyło małżeństwo Urszula i Rzyszard Furtakowie z Zielonej Góry. Nad całością czuwali gospodarze spotkania - Stanisław i Elżbieta Kaczmar.

Ta majowa atmosfera pomaga integrować sulechowskie środowisko AK oraz wzmacnia jego więzi z władzami diecezjalnymi. Oprócz spotkań rejonowych, które spełniają swoją koordynacyjną rolę, takie wydarzenia mogą być rekomendowane jako sposób na wzmacnianie społecznej tkanki AK. Najbliższe wydarzenie tego lokalnego środowiska AK, przy współudziale DIAK, to listopadowy przegląd pieśni patriotycznej, który zaplanowaliśmy w Sulechowskim Domu Kultury.

Marek Kuczyński
Prezes POAK pw. Św. Stanisława Kostki w Sulechowie

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.