.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

W Sulechowie patriotycznie po raz czwarty

Czy w dzisiejszych czasach można hucznie świętować niepodległość i cieszyć się z wolności? Kto był 8 listopada w Sulechowie, ten mógł zobaczyć, że tak. Już czwarty rok z rzędu odbył się w Sulechowskim Domu Kultury Przegląd Pieśni Patriotycznej, w tym roku pod patronatem honorowym ks. Biskupa Diecezjalnego dr. Stefana Regmunta i Wojewody Lubuskiego Jerzego Ostroucha oraz pod patronatem medialnym tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Organizatorem była Akcja Katolicka oraz Sulechowski Dom Kultury.

Jak co roku, sala widowiskowa zboru wypełniona była „po brzegi”. Sulechowianie i mieszkańcy regionu podziwiali występy następujących zespołów: PROMYK z Sulechowa, CZERWONA JARZĘBINA z Lubanic, BŁĘKIT z Ołoboku, ALE BABY z Nietkowic, TĘCZA z Kolska, NIETKOWIANKI z Czerwieńska, NASZA ŁĘŻYCA z Zielonej Góry, wykonawców ze szkół: Gimnazjum nr 2, SP1, ZSP z Sulechowa oraz SP Cigacice i SP Niekarzyn. W podziękowaniu za występy wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Uczestnicy sobotniego przeglądu nie byli biernymi odbiorcami, lecz przyłączali się do śpiewu w rytm m. in. takich utworów, jak „Pierwsza Brygada” czy „Piechota”.

Wojewoda Lubuski pogratulował Akcji Katolickiej „bardzo cieszymy się, że jest środowisko, które dba o patriotyzm – jest to w dzisiejszych czasach szczególnie cenna inicjatywa”.

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.