.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

XVI - PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ „CECYLIADA”

   Jak co roku Akcja Katolicka przy parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika ze Wschowy uczciła wspomnienie Świętej Cecylii. W dniach 18 -19 listopada br. odbył się XVI Przegląd Piosenki Religijnej „Cecyliada”. Patronem tegorocznej edycji Przeglądu był Tygodnik Katolicki „Gość Niedzielny” oraz Telewizja Regionalna „zw.pl”. Wśród gości pojawiły się takie osobistości jak: Pani Małgorzata Gośniowska - radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, która odczytała list z serdecznymi pozdrowieniami od Wojewody Lubuskiego, prezes Zarządu Krajowego AK Pani Urszula Furtak, sekretarz Zarządu Diecezjalnego AK Pan Ryszard Furtak, przedstawiciele władz gminy oraz powiatu wraz z Burmistrzem Wschowy Panią Danutą Patalas. Dopisali księża wschowskich parafii a gospodarzył nam proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – ks. Dariusz Ludwikowski. To on oficjalnie otworzył Przegląd. Był też między innymi poprzedni proboszcz – ks. prałat Zygmunt Zając. Na gościnnie udostępnionej scenie Wschowskiego Domu Kultury wystąpiło około 550 wykonawców z 25 zespołów i to nie byle jakich. Swoim śpiewem zaszczycili nas:
z Leszna: Przedszkole „Rybki św. Antoniego”, chór „Słoneczko”, schola „Józefani”,
z Głogowa: chór „Złoty Wiek”, chór „Za Tobą” z parafii Św. Klemensa i schola z parafii NMP Królowej Polski,
chóry i zespoły muzyczne z Nietkowa, Żagania, Święciechowy, Szlichtyngowej, Siedlnicy, Długich Starych, Włoszakowic, Witnicy i Zielonej Góry.
Wschowę reprezentowały: Przedszkole nr 1, Przedszkole „Złota Rybka u Dula”, Grupa „Smerfy” z Przedszkola Sióstr Salezjanek, Zespół „Siloe” DPS Sióstr Elżbietanek, Schola „Cantate Deo” z parafii pw. Św Stanisława Bp i Męczennika i Schola „Miriam” z parafii św Jadwigi Królowej.

Z radością powitaliśmy również jedynego solistę - ks. proboszcza Dariusza Ludwikowskiego, który na zakończenie imprezy, po jej podsumowaniu zagrał nam na gitarze i odśpiewał wraz z publicznością pieśń „Zapada zmrok”. Każdy z uczestników wracał obdarowany przez nas drobnymi upominkami. Nie zabrakło również gorącej herbaty i kawy oraz drobnego poczęstunku.

Udało nam się i tym razem sprostać temu przedsięwzięciu a to dzięki wszystkim ludziom dobrej woli, za co wypada powiedzieć im serdeczne „Bóg zapłać”.

Barbara Kowalczyk

foto: Portal www.zw.pl  oraz Paulina Apolinarska

Galeria zdjęć:

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.