.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Ogólnopolski Tydzień Biblijny - Zbąszynek

W trzecią niedzielę wielkanocną - Niedzielę Biblijną rozpoczął się po raz piąty Ogólnopolski Tydzień Biblijny, w tym roku obchodzony pod hasłem: "Ja wierzę, Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym". (J 11,27). W Parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej po raz pierwszy w Tym Dniu w godz. 15,00-18,00 kapłani, przedstawiciele grup parafialnych i młodzież kolejno głośno czytali rozdziały całej Ewangelii wg św. Mateusza. Na rozpoczęcie Wikariusz ks. Damian Kołodziej uroczyście przeniósł Biblię na ambonkę i rozpoczął czytanie Ewangelii, a ostatni rozdział Ewangelii przeczytał Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak i położył Biblię na honorowym miejscu przy ołtarzu.
Celem spotkania było przybliżenie parafianom i zasłuchanie się ich w Słowo Boże.
W czytaniu Biblii udział wzięło 4 członków Parafialnej Akcji Katolickiej: Jan Greczycho, Gabriela Raczyńska, Alicja Łukaszewska i Jerzy Ganecki.
Jan Greczycho
prezes POAK Macierzyństwa NMP w Zbąszynku

Linki video z Czytania Biblii:

https://www.youtube.com/watch?v=Q8E1PaQqrIQ

https://www.youtube.com/watch?v=ERVWxTbwwH4 (video do samych zdjęć)

 

Zdjęcia:

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.