.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Niedziela Biblijna w parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku

Niedziela Biblijna

10.04.2016 r. w III Niedzielę Wielkanocną rozpoczął się VIII  Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Temat tegorocznego "Tygodnia" nawiązuje do przeżywanego roku duszpasterskiego: "Chrzest - nowe życie w Chrystusie". W naszej parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku tradycyjnie organizatorem Niedzieli Biblijnej był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Wybrane rozdziały z Ewangelii św. Jana czytano pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.: w kościele parafialnym o godz. 10,30 i 18,00 oraz w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 11,45.

W tym roku fragmenty Pisma Świętego czytała młodzież szkolna: Aleksandra Górka, Szymon Skałecki, Kinga Szaj, Mikołaj Wittholz, Dorian Góral i Daniel Kański oraz przedstawiciele Akcji Katolickiej: Jerzy Ganecki, Mariola Szukalska, Danuta Kłos i prezes naszej AK Jan Greczycho.

 

Foto: Jerzy Ganecki, Danuta Kłos i Jan Greczycho

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.