.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Wigilia w Świetlicy

Dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej, prowadzonej przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z parafii pw. Św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim, 15.12.2012 r. uczestniczyły w spotkaniu opłatkowym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wśród gości w przestronnej Sali ?Pod Lwem? w Połupinie byli obecni ks. proboszcz Zbigniew Samociak ? asystent Oddziału AK, zastępca burmistrza Grzegorz Garczyński, Bogumiła Kasperska ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Krosna Odrzańskiego, przedstawiciele Zarządu władz diecezjalnych AK ? prezes Urszula Furtak, opiekun rejonu Zbigniew Gaweł i sekretarz Ryszard Furtak. W spotkaniu udział wzięli liczni wolontariusze oraz członkowie AK z parafii pw. Św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim opiekujący się wychowankami ze Świetlicy. Ponad dwudziestu wychowanków oraz zaproszeni goście po wysłuchaniu Pisma Świętego, nawiązującego do narodzin Jezusa mogło podziwiać występ młodych aktorów w bożonarodzeniowych jasełkach. Później, jak to na spotkaniach opłatkowych bywa, częstowano się pysznymi potrawami, przygotowanymi na wzór wieczerzy wigilijnej. Nie zabrakło prezentów i wspólnego kolędowania. Spotkania opłatkowe dla wychowanków Świetlicy organizowane są przez członków AK z Krosna Odrzańskiego od wielu lat. Pani Teresa Nowak ? prezes POAK-u zauważa wielką potrzebę zaangażowania dorosłych w działalność placówki: ?dzieci ze Świetlicy wykazują dużą wrażliwość, wprost pragną poszanowania przez dorosłych. Często żyją w trudnych warunkach mieszkaniowych. Należy się pomoc ich rodzinom oraz umożliwienie dzieciom spędzanie czasu wolnego pożytecznie, bezpiecznie, radośnie i rozwojowo?. Widząc przejęcie na twarzach dzieci podczas jasełek, ich radość z tego, że w świątecznym nastroju spotykają się przy pięknie zastawionych stołach, należy dziękować dorosłym za ich zaangażowanie dla młodych wychowanków.

R. Furtak

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.