.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

OJCZYZNO MA - sprawozdanie z konkursu w Parafii pw. Św. Alberta w Zielonej Górze

25. maja 2013r. o godz. 10:00 rozpoczął się parafialno-szkolny etap czwartej edycji  konkursu Ojczyzno Ma.

Konkurs pod honorowym patronatem Biskupa Diecezjalnego dr Stefana Regmunta zgromadził na parafii jedenastu uczestników z klas IV - VI Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Uczniów w  przygotowaniach  do rywalizacji wspierali ksiądz Czesław Grzelak i Panie Katechetki Alicja i Jadwiga Jaworska.

W pierwszej turze konkursu wyłoniono ośmioro uczestników, którzy walczyli o trzy pierwsze miejsca. W wyniku zaciętej rywalizacji najlepszymi okazali się Michał Łysak - pierwsze miejsce, Patryk Przygoda - drugie miejsce, Igor Sołtys - trzecie miejsce.

Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury, w skład którego wchodziły Panie: Wioletta Koniecko, Krystyna Harasimowicz oraz Alicja Gandurska. Ksiądz Czesław dbał, aby rywalizacja odbywała się w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze.

Wszyscy uczestnicy konkursu obdarowani zostali pamiątkowymi dyplomami oraz małym słodkim co nieco. Zwycięscy otrzymali ponad to piłki do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Konkurs przebiegał w radosnym i życzliwym nastroju, czego dowodem są uśmiechnięte twarze uczestników i prowadzących uwiecznione na zdjęciach. Konkurs prowadziła Ewa Gołębiowska z AK.

 

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.