.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej w parafii pw. Św. Alberta w Zielonej Górze

„Ludzie świeccy są podobnie jak kapłani powołani do podejmowania aktywności apostolskiej w Kościele. Do włączania się w działalność w ruchach i stowarzyszeniach, w tym również Bóg powołuje do działalności w Akcji Katolickiej” - podkreślał ks. Kucharski w niedzielę 13 października podczas spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej działającej przy parafii pw. Św. Albertaw Zielonej Górze. Comiesięczne spotkanie członków Stowarzyszenia tym razem skupiło się wokół nauczania Jana Pawła II, a dokładnie ks. Kucharski zaprezentował myśli zawarte w adhortacji apostolskiej papieża Christifideles Laici – o powołaniu i misji świeckich w Kościele i Świecie. „Istotne jest to, aby ludzie świeccy włączali się w działalność apostolską i to w sposób planowy i świadomy. Aby inicjatywy organizowane przez ludzi Kościoła były dobrze i mądrze zaplanowane oraz wpisywały się w roczny plan różnych przedsięwzięć w parafii czy diecezji” - dodał Marcin Szczęsny Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Po spotkaniu członkowie Stowarzyszenia wzięli udział w elemencie obchodów Dnia Papieskiego czyli modlitwie różańcowej przy popiersiu Jana Pawła II.

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.