.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Występ chóru „Moniuszko” w parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze

W dniu 11.09.2016 r. w naszej parafii, na zaproszenie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej,  gościł chór „Moniuszko”. Chór założony został w dniu 7 lutego 1909 roku w Żninie jako „Koło Śpiewackie Polskie”, którego głównym celem było podtrzymywanie przez śpiew ducha narodowego, nauka mowy polskiej, tradycji i patriotyzmu. W okolicznościowym występie chór niejako nawiązał do swoich korzeni, gdyż przygotował repertuar starych pieśni patriotycznych. Prezes Oddziału AK Marcin Szczęsny wykorzystał występ naszych gości do zebrania, wśród słuchaczy koncertu, środków finansowych i wspomożenia leczenia naszej młodej parafianki Julki. I tak kultura skruszyła nasze serca.

Ryszard Furtak 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.