.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

XX lecie Akcji Katolickiej w Nowym Kramsku

11 września 2018 r. przeżywaliśmy uroczystą Mszę św. w kościele parafialnym p.w. Narodzenia NMP w Nowym Kramsku, z podziękowaniem za dar powołania w naszej parafii Akcji Katolickiej. Przybyli goście - przedstawiciele Parafialnych Oddziałów AK z: Sulechowa, Wschowy, Zbąszynka i Zielonej Góry a także parafialni asystenci: ks. kan. Andrzej Szkwarek  z Sulechowa i   ks. kan .Jerzy Kordiak ze Zbąszynka. Świętowanie swoją obecnością zaszczycili - asystent diecezjalny AK - ks. kan. Zbigniew Samociak i prezes DIAK - p. Urszula Furtak.

Wspólną modlitwę z podziękowaniem za dar dwudziestoletniej posługi, okraszoną Słowem Bożym wygłoszonym przez ks. Samociaka, dopełniły życzenia prezes DIAK skierowane do asystenta parafialnego AK w Nowym Kramsku - ks. kan. Waldemara Sołtysiaka i prezes nowokramskiego Oddziału AK - p. Krystyny Koszylowskiej.

W dalszej części uroczystości uczestnicy świętowania przenieśli się na Salę Wiejską, by przy wspólnym stole dzielić się wspomnieniami związanymi z działalnością POAK-u w Nowym Kramsku. Degustację ,,urodzinowego" tortu poprzedziły życzenia dalszej owocnej działalności w Imię Boże. Z okazji XX lecia powołania Oddziału, jego prezes złożyła wszystkim podziękowania:  ,,Jubileusz XX-lecia naszego Oddziału to czas naszej wdzięczności, najpierw Dobremu Bogu, że nas powołał i w Duchu Świętym prowadzi swoimi drogami. Z serca dziękuję naszym księżom asystentom: Księdzu Janowi, Andrzejowi i Waldemarowi za ich trud i zaangażowanie w pracę z nami i nad naszą formacją. Dziękuję Wam Kochani Członkowie POAK-u, bez Was nie bylibyśmy Wspólnotą w służbie Bogu i ludziom. Dziękuję wszystkim Grupom Parafialnym za piękną współpracę i budowanie Wspólnoty Wspólnot. Dziękuję Zarządowi DIAK i Oddziałom AK z Rejonu Sulechów za piękne prowadzenie, wsparcie i wzajemne ubogacanie się. Wszystkim za wszelkie dobro mówimy WIELKIE  BÓG  ZAPŁAĆ! "

Wioletta Malinowska

Galeria zdjęć:

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.