.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZSK W ZIELONEJ GÓRZE

Uczniowie naszej szkoły oddali hołd Ojczyźnie na uroczystym apelu, który odbył się 9 listopada 2016r. Oprócz inscenizacji opowiadającej o dążeniu Polaków do wolnej Ojczyzny, uczniowie klas 4 i 5 i ochotnicy z klasy 3 napisali test ze znajomości historii Polski. Na apelu Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla Hani i Marysi za konkurs patriotyczny, a także przywitaliśmy gościa, zawodowego żołnierza Pana Mateusza Szymańskiego. Pan Mateusz opowiedział o swojej pracy, kolejnych etapach kształcenia, a także zademonstrował elementy stroju żołnierskiego i różnego rodzaju broń, którą każdy żołnierz posiada.

Była to bardzo ciekawa lekcja, która przybliżyła nam fragment żołnierskiego życia. Zapraszamy do galerii.

Anna Szajnicka

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.