.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Formacja – pierwsza misja Akcji Katolickiej

Historycznie misja Akcji Katolickiej polegała na formowaniu świeckich, którzy przyjmują na siebie odpowiedzialność w świecie. O tym trzeba pamiętać i ciągle od tego wychodzić. Podejmując nieustanne dzieło formacji serdecznie zapraszamy na kolejne tegoroczne rekolekcje formacyjne, które odbędą się w dniach 08 - 10 września 2017, w WSD w Gościkowie-Paradyżu. Poprowadzi je ks. prof. dr hab. Grzegorz Chojnacki, wicedziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Temat rekolekcji: „Idźcie i głoście”. Objawienia fatimskie: historia, przesłanie i aktualność. Zachęcając serdecznie do udziału w zaproponowanej formacji, pragnę podkreślić, że tylko poprzez tę drogę można rozwijać i umacniać środowisko AK w parafii, diecezji i całym kraju.  Raz jeszcze zapraszam szczególnie tych, którzy od lat tę formację pomijają.

Spotkanie rekolekcyjne rozpoczniemy w piątek o godz. 18.00 kolacją a zakończymy tradycyjnie w niedzielę Mszą Św. i obiadem. Koszt 140 zł od osoby. Wraz z zapisem chętnych do udziału w rekolekcjach należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 50 zł. na konto diecezjalne (jak w stopce pisma). Zgłoszenia max. do 03.września przyjmuje Ryszard Furtak, sekretarz Zarządu DIAK tel. 694 454 454, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszam
Urszula Furtak, Prezes DIAK

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.